اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

احتمال فیلتر توئیتر در پاکستان

احتمال فیلتر توئیتر در پاکستان

بی توجهی مسئولان شبکه اجتماعی توئیتر به درخواست مکرر دولت پاکستان برای حذف موارد توهین آمیز و مغایر با عقاید اسلامی، باعث شد تا این شبکه ارتباطی جهانی در این کشور در معرض فیلتر قرار بگیرد.

ایران آنلاین /نثار احمد مدیرکل بخش سیاست داخلی سازمان مخابرات پاکستان در امور اینترنت، تجزیه و تحلیل وب سایت، به نمایندگان مجلس سنا اعلام کرد که دولت بارها از مسوولان توئیتر خواست موارد توهین آمیز را حذف کنند ولی در این زمنیه اقدامی صورت نگرفت.

 

وی گفت: دولت پاکستان بیش از یکصد درخواست برای مسدودسازی موارد توهین آمیز در توئیتر را به اطلاع مسئولان این شبکه اجتماعی رساند اما آنها تنها به حذف 5 درصد این موارد اکتفا کرده و مابقی موارد همچنان در توییتر قرار دارد.

این مسئول پاکستانی به اطلاع اعضای کمیته مجلس سنا رساند دادگاه اسلام آباد به بخش نظارت سازمان مخابرات دستور داده که اخطار نهایی به مسئولان توییتر ارسال شود در غیراین صورت این شبکه اجتماعی در این کشور مسدود می شود.

نثار احمد افزود: برعکس رویکرد توئیتر، مسئولان شبکه اجتماعی فیسبوک همکاری مثبتی با طرف پاکستانی دارند، اقدامات موثری برای حذف موارد توهین آمیز انجام می دهند و حتی مسئولان فیسبوک نیروی رابطی را معرفی کرده اند که در این خصوص با مسئولان پاکستان در ارتباط باشد.

در واکنش به این تصمیم دولت پاکستان، «مارتین کوبلر» سفیر آلمان در اسلام آباد گفت: رسانه های اجتماعی باید تحت نظارت قرار گیرند ولی نباید مسدود شوند. گفتنی است که دو پیام رسان فیسبوک و توئیتر در پاکستان از محبوبیت خاصی بین کاربران فضای مجازی برخوردارند و شخصیت های حقیقی و حقوقی و سیاستمداران از این پیام رسان ها استفاده می کنند.

/ایرنا

کپی