اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

استانهای شمالی منتظر افزایش دما باشند

استانهای شمالی منتظر افزایش دما باشند

ظرف امروز تا شنبه دما دراستان‌های شمالی کشور بین ۶ تا ۸ درجه افزایش را تجربه خواهد کرد که بیشترین افزایش دما را اردبیل خواهد داشت.

ایران آنلاین / براساس پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری و همچنین تحلیل نقشه‌ها و داده‌های هواشناسی،  با نفوذ جریانات شمالی بارش رگباری گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد در نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

روز گذشته این بارش‌ها در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و بخش‌های شمالی آذربایجان‌های شرقی و غربی بود  که شدت آنها در استان گیلان دیده شد.

برای امروز و فردا این بارش‌ها در برخی مناطق استان‌های ساحلی دریای خزر همچنان وجود دارد و در بخش‌هایی از آن دریا مواج خواهد بود.

براساس همین پیش‌بینی‌ها ظرف امروز تا شنبه دما دراستان‌های شمالی کشور بین ۶ تا ۸ درجه افزایش را تجربه خواهد کرد که بیشترین افزایش دما را اردبیل خواهد داشت.

در سه روز آینده در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در پاره‌ای نقاط سبب خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا در برخی مناطق به ویژه زابل می‌شود.

همچنین در برخی مناطق استان‌های قم، مرکزی در ادامه روز گذشته امروز پنجشنبه هم در برخی ساعات پدیده گردوخاک پیش‌بینی می‌‌شود.

تهران امروز آسمانی صاف گاها با وزش باد داشت و حداکثر دما در آن به ۳۶ درجه بالای صفر رسید. دمای فردا صبح تهران هم در ایستگاه مهرآباد ۲۲ درجه پیش‌بینی شده است.

گرم‌ترین مرکز استان هم اهواز با دمای ۴۵ درجه بالای صفر بود و بعد از آن خرم آباد و شهرهای شیراز، کرمان و قوم دیگر مراکز و شهرهای گرم کشور بودند.

اردبیل امروز خنک‌ترین مرکز استان با دمای ۸ درجه بالای صفر بود. بعد از آن شهرکرد، زنجان و ارومیه دیگر مراکز خنک کشور ظرف امروز لقب گرفتند./ پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

کپی