اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

تغییر مسیر 9 هواپیما در امریکای لاتین به خاطر تهدید بمب گذاری

تغییر مسیر 9 هواپیما در امریکای لاتین به خاطر تهدید بمب گذاری

به دلیل ارائه گزارش تهدید به بمب گذاری به اداره هوانوردی مسافرتی شیلی، ۹ هواپیما در حریم هوایی کشورهای شیلی، آرژانتین و پرو مجبور شدند تا به صورت اضطراری تغییر مسیر دهند و به زمین بنشینند.

ایران آنلاین / به گزارش خبرگزاری رویترز، دست کم دو هواپیما برای خطوط هوایی LATAM و سه فروند دیگر برای خطوط هوایی Sky شیلی بودند که از خطوط هوایی ارزان قیمت در این کشور هستند.

ویکتور ویالوبوس کویائو، مدیر اجرایی اداره هوانوردی مسافرتی شیلی گفت، ۱۱ مورد تهدید روز پنجشنبه دریافت کرده است که دو مورد جعلی و ۹ مورد دیگر مربوط به پروازهای موجود بود.

وی ادامه داد، تمامی هواپیماها پس از جستجو، خالی از هرگونه مواد منفجره یافت شدند و دست کم به یک هواپیما بعدا اجازه پرواز مجدد داده شد.

این مقام مسئول همچنین گفت که تماس‌ها درباره هشدار به بمب گذاری در هواپپماها به دفاتر LATAM و اداره هوانوردی مسافرتی شیلی و پلیس در حال حاضر ردگیری شده تا ماهیت اصلی تماس گیرنده یا گیرندگان فاش شود.

این مقام مسئول اداره هوانوردی مسافرتی شیلی به خبرنگاران در فرودگاه سانتیاگو گفت: ‌ما همواره در پروازها یک یا دو چمدان جامانده داریم و این عادی است اما این مورد استثنایی بود.

اداره هوانوردی مسافربردی شیلی در گزارشی اعلام کرد، پرواز LATAM ۲۳۶۹  پرو که قرار بود در سانتیاگو فرود بیاید، به دلیل این تهدید به بمب گذاری مجبور شد در شهر پیکاسو، جنوب پرو به زمین بنشیند.

وزارت حمل و نقل پرو اعلام کرد که "در این فرود اضطراری به کسی آسیب نرسید و تیم خنثی سازی بمب به محل رفتند تا علت را جستجو کنند. اوضاع تحت کنترل است."

پرواز خط هوایی ۵۲۴Sky  نیز که از شهر مندوزا، آرژانتین پرواز کرده بود، پیش از ادامه مسیر به سمت روزاریو در این کشور، مجبور شد تا در سانتیاگو فرود اضطراری داشته باشد.

این خط هوایی اعلام کرد که یکی دیگر از پروازهایش به دلیل تهدید بمب گذاری نتوانست از فرودگاه سانتیاگو پرواز کند.

پرواز ۸۰۰ LATAM  که از آکلند، نیوزیلند پرواز کرده بود، در سانتیاگو مجبور به فرود اضطراری شد./ ایسنا

کپی