اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

تب استیضاح فروکش می کند/ عقب نشینی شماری از نمایندگان از استیضاح رحمانی فضلی

تب استیضاح فروکش می کند/ عقب نشینی شماری از نمایندگان از استیضاح رحمانی فضلی

در حالی که بعد از ساقط کردن وزیر کار و امور اجتماعی شماری از نمایندگان برای استیضاح های بعدی گام برداشته اندو افرادی مثل حاج بابایی از 10 مورد استیضاح سخن می گویند اما شمار دیگری از نمایندگان به تدریج از طرح استیضاح کناره می گیرند تازه ترین اتفاق پس گرفتن امضای استیضاح وزیر کشور توسط شماری از نمایندگان است

ایران آنلاین /  این خبر را اولین بار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اعلام کرد : استیضاح رحمانی‌فضلی وزیر کشور ۲۵ امضا داشت که تعداد زیادی از این امضاها پس گرفته شده است.

محمدجواد کولیوند  در مورد روند استیضاح وزیر کشور در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اظهار داشت: استیضاح وزیر کشور در کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس طرح می‌شود.
وی افزود: اگر تعداد امضاکنندگان استیضاح از 10 نفر کمتر شود استیضاح منتفی است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر امضای 10 نماینده باقی بماند ابتدا در کمیسیون مطرح و سوال‌کنندگان و استیضاح کنندگان سوالات خود را از وزیر می‌پرسند و اگر قانع شدند در همان جا استیضاح تمام می‌شود.
کولیوند با بیان اینکه اگر نمایندگان سوال‌کننده قانع نشدند، استیضاح به صحن علنی ارجاع می‌شود، ادامه داد: استیضاح رحمانی‌فضلی وزیر کشور 25 امضا داشت که تعداد زیادی از این امضاها پس گرفته شده است.
وی با اشاره به روند استیضاح در بین نمایندگان بیان کرد: تحلیل من این است که با وجود شرایط فعلی، استیضاح وزیر کشور انجام نشود.

کپی