اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

رئیس جمهوری سابق برزیل رسما نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شد

رئیس جمهوری سابق برزیل رسما نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شد

در حالی که انتظار می‌رود دادگاه روند کاندیداتوری وی برای انتخابات ریاست جمهوری را مسدود کند، نزدیک به ۱۰ هزار نفر از حامیانش در برابر دادگاه عالی الکترال این کشور در شهر برزیلیا با شعار "لولا را آزاد کنید"، "لولا برای رئیس جمهوری است" گردهم آمدند.

ایران آنلاین /حزب کارگر برزیل لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا رئیس جمهوری پیشین این کشور را به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد. این در حالی است که لولا داسیلوا برای ۱۲ سال به اتهام فساد در زندان به سر می‌برد.

برخی از اعضای ارشد حزب کارگر برزیل نیز در این گردهمایی حضور داشتند. همچنین برخی از حامیان ماسک‌های لولا را بر صورت‌شان زدند.

شهردار پیشین سائوپائولو و اعضای پیشین حزب کارگر اعلام کردند: برخی فکر می‌کنند لولا در انتخابات نمی‌تواند به پیروزی برسد و جریان مخالف برنده انتخابات باشد، اما او هنوز پیشتاز است.

حزب کارگر برزیل شهردار پیشین سائوپائولو را نیز برای کاندیداتوری ریاست جمهوری ثبت نام کرده است که اگر لولا رد صلاحیت شود، وی به عنوان نامزد نهایی این حزب اعلام شود.

دفتر فدرال دادستان برزیل دادخواستی را به دادگاه الکترال برزیل ارسال کرده و خواستار لغو کاندیداتوری لولا شده است، زیرا این کاندیداتوری مغایر با قوانین برزیل است. اگرچه محبوبیت لولا داسیلوا به دلیل رسوایی‌های مالی دچار صدمه جدی شد، اما هنوز نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که نزدیک یک سوم طرفدار لولا هستند.  / ایسنا

کپی