اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

کشف 2 انبار کالای احتکار شده در بیرجند

کشف 2 انبار کالای احتکار شده در بیرجند

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از کشف 2 انبار کالای احتکار شده شامل لوازم خانگی و لوازم بهداشتی ساختمانی و تاسیسات به ارزش 470 میلیون تومان در بیرجند خبر داد.

ایران آنلاین / علی تهوری افزود: انبار لوازم خانگی شامل کالاهایی از جمله لباسشویی، ظرفشویی، اجاق گاز، تلویزیون و یخچال به ارزش 250 میلیون تومان در بیرجند کشف و پرونده متهم در حال سیر مراحل قانونی است.

وی ادامه داد: همچنین با تلاش بازرسان گشت مشترک استان یک انبار لوازم بهداشتی ساختمانی و تاسیسات به ارزش 220 میلیون تومان کالای احتکار شده در بیرجند کشف و پلمپ شد.
تهوری گفت: با توجه به دستور العمل تشکیل ستاد استانی احتکار و اختفا و مبارزه با سودجویان و محتکران، بازرسی از واحدهای صنفی عمده فروش، بنک دار، شرکت های پخش و انبارهای استان توسط تیم های بازرسی در قالب گشت مشترک و با حضور نیروی انتظامی، تعزیرات حکومتی، بسیج اصناف و بازرسان سازمان در 2 شیفت صبح و عصر انجام می شود.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: بازرسی از محل نگهداری کالاها و پایش بازار به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.
تهوری گفت: بر اساس دستورالعمل ها تمامی عمده فروشان، شرکت های پخش و تجار که اقدام به نگهداری کالا در حجم عمده می کنند موظفند ضمن اعلام محل انبار و ثبت آن در سامانه اعلام موجودی حوزه بازرسی و نظارت نسبت به اعلام موجودی کالای خود اقدام کنند.
وی اظهار داشت: در صورتی که موجودی انبار و محل آن در سامانه اعلام موجودی ثبت نشده باشد به منزله اعلام نکردن موجودی است و بر اساس قوانین در صورت احراز احتکار با محتکران برخورد خواهد شد.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه انبار و نگهداری کالای مشکوک، مراتب را به سامانه 124 اعلام کنند.
از ابتدای هفته جاری تاکنون پنج پرونده احتکار و اختفای کالا به ارزش سه میلیارد و 245 میلیون ریال در استان در قالب طرح ویژه بازرسی و نظارت بر کالا و خدمات تشکیل شده است.
/ایرنا

کپی