اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

کمیسیون‌های تخصصی شورای عتف برای حل ۵ چالش ملی متمرکز می شوند

کمیسیون‌های تخصصی شورای عتف برای حل ۵ چالش ملی متمرکز می شوند

در نشست کمیسیون دایمی شورای عالی عتف که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزارشد؛ مصوب شد فعالیت‌های کمیسیون‌های تخصصی شورای عالی عتف پیرامون یافتن راهکار و ارائه راه‌حل برای پنچ چالش ملی کشور متمرکز شود.

ایران آنلاین / براساس تصویب کمیسیون دایمی شورای عالی عتف در عصر چهارشنبه، فعالیت های کمیسیون های تخصصی این شورا حول حل پنچ چالش ملی کشور شامل، «بهینه سازی انرژی»، «ایمنی و حمل نقل جاده ای»، «آب»، «محیط زیست و سلامت مردم» و «چالش های اجتماعی» ساماندهی می شود.

همچنین براساس تصویب نشست امروز کمیسیون دایمی شورای عالی، تعداد کمیسیون های تخصصی این شورا از ۱۲ به ۱۰ کاهش می باید و بر اساس این مصوبه، کمیسیون حقوقی و قضایی با کمیسیون مدیریت، اقتصاد و بازرگانی و کمیسیون علوم انسانی، معارف اسلامی و هنر با کمیسیون فرهنگ، هنر و تمدن ادغام می شوند.

مسعود برومند در این نشست گفت: افق مطلوب برای شورای عالی عتف این است که بودجه پژوهشی دستگاه های اجرایی پس از ارائه و تصویب در کمیسیون های تخصصی این شورا و طی مراحل کارشناسی به سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی ارائه شود تا بودجه پژوهشی به طرز صحیح و در جهت حل مشکلات کشور و با ماموریت مشخص هزینه شود.

وی افزود: با بازنگری که در ارکان و ماموریت های کمیسیون های تخصصی صورت گرفت این کمیسیونها در دو بخش آینده نگاری ملی و بازنگری عملکرد گذشته، فعالیت خواهند کرد و نتیجه را تا پایان تیرماه هرسال به کمیسیون دایمی ارائه خواهند کرد تا پس از بحث های کارشناسی و تصویب، روند قانونی خودرا طی کند./ ایلنا

کپی