اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

تکمیل بزرگراه شهید نجفی رستگار ظرف ۶ ماه

تکمیل بزرگراه شهید نجفی رستگار ظرف ۶ ماه

ایرج معزی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از تکمیل 6 ماهه بزرگراه شهید نجفی رستگار بعد از رفع معارضات باقی مانده خبر داد.

ایران آنلاین / ایرج معزی با اشاره به نشست مشترک معاونان شهردار تهران گفت: آخرین وضعیت اجرایی پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار (دولت آباد) طی این نشست مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی با تاکید بر اهمیت عملکرد ترافیکی بزرگراه شهید نجفی رستگار در ساماندهی مبادی ورودی شرق پایتخت و کمک به کاهش بار ترافیک بزرگراه بسیج، اظهار کرد: در این نشست مقرر شد کار تملک معارضات باقی مانده به موازات تلاش برای رفع مشکلات مالکان املاک و اراضی تملک شده قبلی پیگیری شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران  ادامه داد: بنابر اعلام مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران که در این جلسه حضور داشت، تکمیل پروژه مذکور متعاقب رفع تمام معارضات ملکی و تامین اعتبار لازم به 6 ماه زمان نیاز دارد و در اولویت قرار گرفتن احداث مسیرهای تندرو می تواند به عنوان یک راهکار بهینه اجرایی در پیشبرد سایر بخش های پروژه موثر واقع شود.

در نشست مذکور که با حضور ایرج معزی معاون فنی و عمرانی، محسن پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک، شاپور رستمی معاون هماهنگی امور مناطق، زریر نگین تاجی سرپرست معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، وحیدرضا محمدی شهردار منطقه 15 و مدیران ارشد حوزه معاونت فنی و عمرانی برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از روند پیشرفت عملیات اجرایی پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار، اعتبارات لازم برای تملک معارضات باقی مانده و رفع موانع اجرایی موجود مورد بررسی قرار گرفت.

بزرگراه شهید نجفی رستگار معبری 5 کیلومتری است که از بخش شرقی بزرگراه آزادگان آغاز شده و پس از عبور از زیر بزرگراه امام علی(ع) به بزرگراه امام رضا(ع) منتهی می شود. این مسیر کمربندی که از آن با عنوان بزرگراه دولت آباد نیز یاد می شود، پس از عبور از عرض بزرگراه امام رضا(ع) به طرح احداث بزرگراه شهید شوشتری می پیوندد. در حالی که پیشرفت عملیات اجرایی پروژه از مرز 80 درصد فراتر رفته است، هنوز بیش از 140 پلاک معارض در مسیر اجرای آن وجود دارد./ایسنا

کپی