اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
دادستان کل کشور :

در رفع فیلتر توییتر شریک جرم نمی شوم

در رفع فیلتر توییتر شریک جرم نمی شوم

محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در همایش مقابله با جرایم مالی در فضای مجازی گفت: ۶ وزیر از من خواستند تا برای رفع فیلتر برخی شبکه‌ها جلسه بگذاریم، ولی من نرفتم و قبول نکردم زیرا شریک در جرم خواهم شد.

ایران آنلاین /محمدجعفر منتظری افزود: وقتی بعضی از این شبکه‌ها را در کارگروه مصادیق مجرمانه فیلتر می‌کنیم می‌بینیم بعضی از آقایان صدایشان بلند می‌شود.

وی با بیان اینکه آنجا که باید اراده قوی برای ساماندهی فضای مجازی باشد، نیست، افزود: تلگرام و اینستاگرام برای مردم بلا فراهم کرده است و جوانانی که می‌توانند کشور را نجات دهند و مدیرانی که عزمشان می‌تواند کارساز باشد، ولی آنگونه که باید جزم ندارند.
منتظری در ادامه گفت: از مردم می‌خواهم تحقق شبکه‌های مجازی داخلی مطالبه عمومی شود، زیرا ما ابزار لازم را داریم ولی یک عده‌ای مخالف هستند. من از ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی تقاضا می‌کنم به‌عنوان کسی که مدعی العموم است اقدام‌های لازم را انجام دهد.
دادستان کل کشور افزود: قرار بود که تا پایان سال گذشته پیام رسان‌های داخلی را راه‌اندازی شود ولی به اول خرداد موکول شد و تا امروز هنوز عملی نشده و حال وعده نیمه شهریور را داده‌اند.
منتظری اضافه کرد: من به‌عنوان مدعی العموم تحقق شبکه‌های مجازی داخلی را مطالبه می‌کنم. البته ما اعتقادی به بستن شبکه‌های مجازی نداریم و نمی‌خواهیم که حرف نزنند ما فقط می‌خواهیم اتوبان فضای مجازی از آلودگی‌ها پاک شود. باید اتوبان باز فضای مجازی کنترل شود چرا که اگر این کار منطقی انجام نشود به همه عرصه‌های زندگی لطمه می‌زند.

کپی