اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

هلاکت 180 متجاوز سعودی در درگیری با ارتش یمن

هلاکت 180 متجاوز سعودی در درگیری با ارتش یمن

یک منبع نظامی از کشته شدن 180 متجاوز سعودی در درگیری با نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن خبر داد.

ایران آنلاین /انصارالله یمن اعلام کرد، ائتلاف متجاوز عربی طی دو روز گذشته در حملات متعدد به مناطق مسکونی در شهر الدریهمی در استان الحدیده جنایتی جدید رقم زده و باعث مرگ غیرنظامیان شده است. این حملات تنها چند روز بعد از کشتار ضحیان در صعده انجام شده است.

 یک منبع نظامی در وزارت دفاع وابسته انصارالله یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد، ائتلاف متجاوز سعودی و هم‌پیمانانش غیرنظامیان و محله‌های مسکونی در شهرستان الدریهمی واقع در جنوب الحدیده در غرب یمن را هدف قرار دادند.

این منبع نظامی افزود: مقامات محلی تاکید کرده‌اند ده‌ها غیرنظامی از جمله زن و کودک در اثر تداوم حملات جنگنده‌های سعودی و نیز حملات توپخانه‌ای طی دو روز گذشته کشته شده‌اند.

این منبع گفت: نیروهای متجاوز به طور وحشیانه به هدف قرار دادن غیرنظامیان و محله‌های مسکونی متوسل شده‌اند اما دشمن در پیشروی در اطراف الدریهمی شکست خورده است.

این منبع تصریح کرد: حمله ائتلاف متجاوز عربی به الدریهمی با شکست روبه‌رو شده و نیروهای متخاصم و مزدوران متحمل تلفات و خسارت‌های سنگین شدند.

این منبع خاطرنشان کرد، ۱۸۰ نیروی مزدور کشته و ۱۳۶ تن از این نیروها زخمی شده‌اند.

طی ۷۲ ساعت گذشته نیروها و مزدوران وابسته به دولت مستعفی یمن در عملیاتی سعی در اشغال الدریهمی و برخی مناطق ساحلی داشته‌اند.

نیروهای وابسته به دولت عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری مستعفی یمن در تلاش برای پیشروی به سمت مرکز شهرستان الدریهمی و اشغال آن هستند. این عملیات در چارچوب عملیاتی که مزدورانش نامش را "پیروزی طلایی" گذاشته‌اند، انجام می‌شود. عملیات مذکور از بیش از دو  ماه است که آغاز شده و از حمایت ائتلاف سعودی – اماراتی برخوردار است. هدف از عملیات اشغال شهر و بندر الحدیده است. انصارالله از چهار سال پیش بر اکثر مناطق الحدیده تسلط دارد.

وضعیت اسفناک ساکنان

با این وضعیت ساکنان الدریهمی از سازمان‌های بین المللی خواسته‌اند به منظور ایجاد گذرگاه‌های امن برای خروج ساکنان وارد عمل شوند اما هیچ پاسخی دریافت نکرده‌اند.

منابع گفتند، با ورود درگیری‌ها به مناطق مسکونی غیرنظامیان قربانی حملات ائتلاف سعودی  شده‌اند.

خبرگزاری آلمان نیزبه نقل از ساکنان محلی گزارش داد، صدها خانواده در داخل شهرستان الدریهمی گیر افتاده‌اند و نمی‌توانند منازل‌شان را به دلیل تداوم درگیری‌ها ترک کنند و تک‌تیراندازها بر فراز منازل مستقر هستند.

منابع گفتند، تعدادی کشته در میان غیرنظامیان مشاهده می‌شود و زخمی‌ها به دلیل اینکه امکان انتقال به بیمارستان‌ها را ندارند دچار خونریزی هستند و ده‌ها جسد متعفن نیز در خیایان‌ها مشاهده می‌شود و هیچ کس نمی‌تواند آن‌ها را بردارد.

یوسف حاضری، سخنگوی وزارت بهداشت وابسته به انصارالله یمن روز سه‌شنبه گفت، نیروهای دریایی و هوایی ائتلاف متجاوز منازل شهروندان، مساجد و ساختمان‌ها و تاسیسات بهداشتی در شهرستان الدریهمی را به شکل هیستیرک هدف گرفته‌اند و این حملات منجر به کشته شدن ۱۳ غیرنظامی و زخمی شدن ۲۴ تن دیگر از ساکنان شد.

حاضری تصریح کرد: ائتلاف مانع از ورود خودروهای صلیب سرخ بین‌المللی به شهرستان الدریهمی می‌شود.

صلیب سرخ بین‌المللی نیز در بیانیه‌ای کوتاه نسبت به وقایع شهرستان الدریهمی در استان صعده ابراز نگرانی کرد و گفت: در حال حاضر روی ارزیابی وضعیت این شهرستان کار می‌کند.

منابع به الجزیره نیز گفتند، ده‌ها غیرنظامی در شهرستان الدریهمی در جریان حملات بی‌هدف ائتلاف کشته و زخمی‌ شده‌اند.

شلیک موشک بالستیک به جیزان عربستان

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در واکنش به حملات متجاوزان یک فروند موشک بالستیک از نوع زلزال 2 را به تجمعات سربازان سعودی و مزدورانشان در غرب جبل النار در جیزان شلیک کرد.  / ایسنا

کپی