اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
امیر فاتح بزرگ نبرد جزایر !

امیر عابدزاده در صدر رسانه های پرتغال+ عکس

امیر عابدزاده در صدر رسانه های پرتغال+ عکس

امیر عابدزاده دروازبان ملی پوش ایرانی تیم ماریتمو، با بسته نگه داشتن دروازه خود در هفته اول مسابقات لیگ برتر پرتغال، به عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

ایران آنلاین / هفته اول رقابت های لیگ فوتبال پرتغال با درخشش دروازه بان ایرانی ماریتیمو به پایان رسید. امیرعابدزاده که درخشش را از فصل گذشته در ماریتیمو و در بازی های حذفی آغاز کرده بود در بازی های پایانی به ترکیب اصلی ماریتیمو در لیگ برتر پرتغال و به جمع بازیکنان ایرانی حاضر در جام جهانی 2018 بپیوندد. او در فصل قبل به حدی آماده بود که خیلی ها فکر می کردند کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی تیم ملی او را به عنوان دروازه بان شماره یک ایران در جام جهانی بازی دهد. این اتفاق رخ نداد اما امیر با آمادگی بالا به ماریتیمو بازگشت و در هفته اول رقابت ها عملکرد درخشانی داشت. 

مارتیمو در هفته اول مسابقات لیگ پرتغال میزبان تیم تازه صعود کرده سانتا کلارا شد. دیدار این تیم از جزایر مادیرا و تیم سانتا کلارا که از جزایر آزورس آمده بود، نبرد جذابی میان این دو جزیره را در هفته اول مسابقات به وجود آورد  عابدزاده که به نظر میرسد با آغاز فصل جایگاه خود را به عنوان سنگربان اول تیم ماریتیمو تثبیت کرده، با نمایش درخشان خود در این مسابقه جایزه و عنوان برترین بازیکن میدان را به دست آورد. درخشش دروازه بان 25 ساله و ایرانی ماریتیمو در این مسابقه به گونه ای بود که رسانه های پرتغالی به تمجید عملکرد او پرداختند. 


روزنامه دنوتیسیاش در این رابطه نوشت :«امیر عابدزاه منجی مارتیمو در روز پیروزی با تصمیم درست داور.»  این روزنامه با اشاره به پنالتی دقیقه ٩٠+٧ که منجر به پیروزی مارتیمو شد، از تصمیم درست داور در اعلام پنالتی تمجید کرد و عملکرد درخشان امیر عابدزاده را به عنوان نقطه عطف تیم مارتیمو دانست. آنها در تیتر خود نوشتند:«امیر دروازه را بسته نگه داشت تا پینیو با پنالتی برد را به ارمغان آورد». در انتها هم امیر عابدزاده را با نمره ٨ به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب کردند:« سه مهار (سیو) توپ در هجده قدم در نیمه اول، که یکی از آنها درست قبل از پایان نیمه بود. تاثیر به سزا و مطمئن در تمامی نبردهای مقابل دروازه در طول مسابقه، باعث شد این دروازه بان ایرانی به عنوان بهترین بازیکن مسابقه انتخاب شود.»

 


امیر عابدزاده فصل گذشته در 15 بازی برای ماریتیمو به میدان رفت 13 گل خورد و در 6 بازی کلین شیت کرد./ ورزش سه

 

کپی