اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

انهدام باند کلاهبرداری خانوادگی در البرز

انهدام باند کلاهبرداری خانوادگی در البرز

فرمانده انتظامی البرز اعلام کرد که اعضای باند کلاهبرداری خانوادگی که با شگرد خاص از طعمه های خود مبلغ 20 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند، دراین استان دستگیر شدند.

ایران آنلاین / سردار عباسعلی محمدیان افزود: در پی وصول یک فقره پرونده سرقت اسلحه شکاری به شیوه کش روزنی از کلانتری 12 چمران به پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز بررسی موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی گفت : طبق اظهارات شاکی محرز شد که شخص ناشناسی، طی تماس تلفنی با وی درخواست خرید یک قبضه اسلحه شکاری را دارد و با مراجعه به مغازه این فرد اسلحه را خریداری و به شیوه پرداخت اینترنتی وانمود کرده که مبلغ 50 میلیون ریال هزینه فروش اسلحه را به حساب وی واریز کرده است، در حالی که پس از بررسی های صورت گرفته متوجه می شود ، مبلغ مذکور به حساب وی واریز نشده است.
وی افزود : در بررسی های تکمیلی ماموران مشخص شد که متهم در استان های آذربایجان، مازندران، قزوین و تهران نیز به همین شیوه با هویت و مشخصات ظاهری متعدد اقدام به خرید طلا، گوشی موبایل، پوشاک، لوازم جانبی رایانه و تجهیزات داخلی خودرو کرده و پس از پرداخت هزینه اموال خریداری شده به صورت پرداخت اینترنتی و ارسال پیامک جعلی مبنی بر واریز وجه نقد از طریق گوشی تلفن همراه ، اطمینان فروشنده را جلب کرده و به این ترتیب از آن ها کلاهبرداری می کرد.
این مقام انتظامی گفت : با انجام اقدامات اطلاعاتی، چهره متهم مورد شناسایی شاکی قرار گرفت و پس از چندین روز تعقیب و مراقبت محل سکونت نامبرده در منطقه خرمدشت کرج شناسایی و پس از اطمینان از حضور وی در منزل دستگیر کردند.
وی افزود : زمانی که ماموران قصد رفتن به داخل منزل را داشتند ،متهم با قفل کردن درب اصلی و ممانعت از ورود ماموران به داخل به همراه اعضای خانواده اش از طریق پشت بام اقدام به فرار کردند که با سرعت عمل ماموران دستگیر و در بازرسی از منزل وی یک قبضه اسلحه شکاری سرقتی و گوشی تلفن همراه کشف شد.
محمدیان اظهار کرد: متهم که دارای 8 فقره سابقه کیفری است به 700 فقره کلاهبرداری از شهروندان در شهرهای مختلف کشور اعتراف کرد.
وی در خصوص شیوه و شگرد کلاهبرداری ها اذعان کرد که به منظور خرید از مغازه های مختلف با اعضای خانواده اش وارد مغازه مذکور شده و پس از خرید ، به فروشنده اعلام می کرد که وجه خریداری شده را از طریق موبایل بانک پرداخت می کند که شماره فروشنده را و سپس رمز دوم خودرا وارد کرده و زمانی که مشخصات بانکی فروشنده بر روی صفحه ظاهر می شد با نشان دادن صورت وضعیت موجود و جلب اعتماد فروشنده ،قبل از زدن دکمه تایید ، به جای شماره کارت فروشنده ، شماره کارت خود را ثبت و انتقال وجه را انجام می داد.
وی گفت : در این لحظه فرد کلاهبردار، پیامک تراکنش انتقال وجه واریز شده به حساب خودش را به فروشنده نشان داده و باعث گمراهی فروشندگان می شد .
فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که مبلغ کلاهبرداری های انجام شده 20 میلیارد ریال برآورد شده است خاطرنشان کرد: تا کنون 12 نفر از مال باختگان شناسایی شده اند./ایرنا 
 

کپی