اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

یک بحرینی ساکن ایران در لیست تروریست های جهانی آمریکا

یک بحرینی ساکن ایران در لیست تروریست های جهانی آمریکا

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای مدعی شده یک فرد بحرینی ساکن ایران و رهبر گردان‌های «سرایا الاشتر» به فهرست سیاه تحریم‌های آمریکا اضافه شد.

ایران آنلاین /این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای «قاسم عبدلله علی احمد»، را به فهرست تروریست‌های جهانی این کشور اضافه کرد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا در این خصوص آمده است: «قاسم عبدالله علی احمد» (قاسم‌المومن) بر اساس بند ۱ فرمان اجرایی شماره ۱۳۲۲۴ که به موجب آن تحریم‌هایی علیه افراد خارجی که در یک اقدام تروریستی مشارکت داشته یا مخاطراتی را ایجاد کرده‌اند، اعمال می‌شود، به عنوان تروریست جهانی شناسایی شد.

در ادامه گفته شده این شناسایی به دنبال جلوگیری از اجرا و برنامه‌ریزی حمله تروریستی توسط «المومن» برنامه‌ریزی شده است. همه اموال و دارایی‌های او نیز توسط دادگستری آمریکا مسدود و افراد آمریکایی از ارتباط و هرگونه معامله با او منع می‌شوند.

در ادامه این بیانیه این ادعا مطرح شده که المومن ساکن ایران و رهبر گردان‌های «سرایا الاشتر»  است که قبلا به عنوان سازمانی که به دنبال سرنگونی دولت بحرین است، در آمریکا تحت عنوان سازمان تروریستی‌ شناسایی شده بود.

به ادعای وزارت خارجه آمریکا، «المومن» تروریست‌ها را در بحرین استخدام کرده و اعضای بریگارد «الاشتر» را تامین مالی کرده و برای حمله به آنها سلاح و مهمات و مواد منفجره می‌داد. در نوامبر ۲۰۱۷ مقام‌های بحرین او را به عنوان یکی از افراد سوءقصد کننده در سه خط لوله نفت بحرین شناسایی کرده بودند.

با اعمال تحریم مذکور، وی نمی‌تواند داد و ستدی با نظام مالی آمریکا داشته باشد و نهادهای دولتی آمریکا، مبنایی قانونی برای اقدام علیه وی خواهند داشت.

---

 

/ایلنا

کپی