اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

هزینه 3.5 میلیون دلاری جمهوری خواهان برای استفاده از دارایی‌های ترامپ

هزینه 3.5 میلیون دلاری جمهوری خواهان برای استفاده از دارایی‌های ترامپ

پایگاه خبری "مک‌کلاچی" با انتشار گزارشی فاش کرد، جمهوری‌خواهان از زمان تحلیف دونالد ترامپ، برای استفاده از دارایی‌های او 3.5 میلیون دلار هزینه کرده‌اند.

ایران آنلاین / سایت مک‌کلاچی با تحلیل داده‌های کمیسیون انتخاباتی فدرال دریافته است که دست‌کم ۱۲۵ جمهوری‌خواه و اعضای گروه‌های محافظه کار در اقامتگاه‌ها، هتل‌ها و رستوران‌های دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در سراسر این کشور پول خرج کرده‌اند.

مک‌کلاچی تصریح کرده است که دموکرات‌ها در این اماکن هیچ هزینه‌ای نکرده‌اند.

در میان افرادی که در کسب‌وکارهای ترامپ هزینه کرده‌اند، نام کوین مک‌کارتی، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا، راجر ویلیامز، نماینده جمهوری‌خواه و مارک میدوس، رییس کانون آزادی کنگره آمریکا به چشم می‌خورد.

اطلاعاتی کمیسیون انتخاباتی فدرال حاکی از آن است که مجموع این مبلغ ۳.۵ میلیون دلار است و از زمان تحلیف ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا در این مکان‌ها هزینه شده و نسبت به ۳۵ هزار دلاری که در دوره دوساله پیش از انتخابات یعنی ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ در این مکان‌ها هزینه شده، افزایش چشمگیری داشته است.

یکی از بزرگترین هزینه‌کننده‌ها، کمپین "اول آمریکا" بوده است که به حمایت از نامزدهای هوادار ترامپ اختصاص دارد و بیش از ۲۲۵ هزار دلار در دارایی‌های ترامپ به ویژه هتل او هزینه کرده است.

همچنین کمیته ملی جمهوری‌خواهان و انجمن فرمانداران جمهوری‌خواه دیگر هزینه‌کننده‌های بزرگ در این فهرست هستند.

بر اساس تحلیل مک‌کلاچی به این آمار باید هزینه‌های حضور ترامپ در دارایی‌های خود را نیز اضافه کرد.  / ایسنا

کپی