اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

20 مقام نظامی‌ فیلیپین به اتهام فساد اخراج شدند

20 مقام نظامی‌ فیلیپین به اتهام فساد اخراج شدند

دست‌کم 20 نفر از مسوولان ارشد نیروهای مسلح مرکز درمانی فیلیپین توسط رئیس‌جمهور به دلیل اتهامات فساد اخراج شدند.

ایران آنلاین / سخنگوی دفتر ریاست جمهوری فیلیپین اعلام کرد که رودریگو دوترته، رئیس‌جمهور این کشور دستور اخراج و برگزاری دادگاه نظامی علیه چندین تن از مقامات ارشد نظامی را صادر کرده که متهم به خریدهای غیرعادی و صوری و نقل و انتقالات غیرقانونی مالی در یک مرکز درمانی نیروهای مسلح فیلیپین شده‌اند.

وی ادامه داد: این فساد مالی در یکی از بیمارستان‌های اصلی ارتش پیش از دولت دوترته در حال انجام بوده است.

دوترته بسیار خشمگین است زیرا به تازگی دستور انتقال 935 هزار و 38 دلار به بیمارستان برای تامین بودجه کافی برای درمان‌های پزشکی برای همه اعضای نیروهای مسلح فیلیپین را داده بود.

هم چنین رئیس کارکنان ارتش فیلیپین اعلام کرد که فساد سیستماتیک به راه افتاده را در طول یک ماه ریشه کن خواهد کرد: ما خواهان پاکسازی این موسسه بوده و هیچگونه صبرو تحملی در برابر فساد نداریم.

وی ادامه داد: در حال حاضر تحقیقاتی توسط سرویس اطلاعاتی نیروهای مسلح فیلیپین درباره نقل وانتقال‌های مالی بیمارستان توسط شکایت انجام شده درباره نقل و انتقالات غیرقانونی از اواخر ماه مه در حال انجام است. 17 مورد نقل وانتقال غیرقانونی درباره انتقال حدود 317 هزار و 855 دلار پیدا شده است.

او افزود: این تحقیقات در حال انجام است. برخی از دستگاه‌های دیگر اجرای قانون نیز انجام تحقیقات در این باره را برعهده گرفته‌اند و چندین تن از مقامات نظامی اخراج شده مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.  / ایسنا

کپی