اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹

کیومرث کلانتری گفت:

۱۱۴۸ واحد صنعتی و کارگاهی در استان تهران اخطاریه زیست محیطی دریافت کردند

۱۱۴۸ واحد صنعتی و کارگاهی در استان تهران اخطاریه زیست محیطی دریافت کردند

کیومرث کلانتری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه در پایش واحدهای صنعتی استان در چهار ماهه نخست امسال بیش از 1000 اخطاریه قانونی به واحدهای آلاینده ابلاغ شد از پیگیری پرونده‌های قضایی واحدهای متخلف تا پلمب این واحدها خبر داد.

ایران آنلاین / کیومرث کلانتری در این خصوص گفت: در چهار ماهه اول سال جاری ۱۱۴۸ واحد صنعتی و کارگاهی دراستان تهران اخطاریه زیست محیطی دریافت کرده‌اند. صدور و ابلاغ این اخطاریه‌ها به واحدهای متخلف بر اساس حدود ۴۴۰ مورد شکایات واصله و گزارشات مردمی و بیش از ۳۵۰۰ مورد پایش و بازدید کارشناسان محیط زیست استان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه کلیه واحدهای صنعتی موظف به رعایت استانداردهای محیط زیست هستند، اظهار کرد: در چهار ماهه نخست امسال ۲۲ واحد صنعتی،کارگاهی و صنفی که علیرغم تذکرات و اخطارهای قبلی متاسفانه در جهت رفع آلایندگی واحد تحت مدیریت خود اقدام نکرده بودند، پس از طی مراحل قانونی پلمب شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: این واحدها بیشتر با آلودگی آب، خاک و هوا موجب تهدید علیه بهداشت عمومی و سلامت شهروندان شده بودند. وی در پایان خاطر نشان کرد: پایش واحدهای صنعتی و خدماتی در سطح استان تهران همچنان با قوت ادامه خواهد داشت و با واحدهای آلاینده و متخلف برخورد قانونی می‌شود./ ایسنا

کپی