اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

علی الهیار ترکمن خبر داد:

افتتاح باشگاه رفاهی پیشکسوتان در بیش از ۱۰ استان کشور

افتتاح باشگاه رفاهی پیشکسوتان در بیش از ۱۰ استان کشور

علی الهیار ترکمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: باشگاه رفاهی پیشکسوتان در نخستین مرحله در بیش از ۱۰ استان کشور، رونمایی و تقدیم بازنشستگان تعلیم و تربیت شد.

ایران آنلاین / علی الهیار ترکمن اظهار کرد: با توجه به سیاست‌گذاری‌های وزارت آموزش و پرورش، باشگاه رفاهی پیشکسوتان در نخستین مرحله در بیش از ۱۰ استان کشور، رونمایی و تقدیم بازنشستگان تعلیم و تربیت شد.

وی تصریح کرد: هدف از تشکیل و راه‌اندازی این گونه مراکز رفاهی- حمایتی، ارتقای منزلت اجتماعی فرهنگیان، افزایش طیب خاطر در بین معلمان، تقویت رغبت نه رخوت در فضای جامعه پیشکسوتان، توجه به خلاقیت و هنر پیشکسوتان به عنوان تجلی ایده‌ها و نمود مهارت‌ها، اهتمام به روحیه امیدپروری در بین منابع انسانی و با تجربه تعلیم و تربیت برشمرد.

الهیار ترکمن در خصوص نقش پیشکسوتان آموزش و پرورش، افزود: از آنجا که تعلیم و تربیت،‌ علم است و معلمی، هنر است لذا هنرمندترین معلمان را پیشکسوتان، می‌دانیم که با تجارب زیبا و گیرای خود توانسته‌اند شاگردانی یادگار و ماندگار، تربیت کنند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش افزود: وزارت آموزش و پرورش با پیگیری‌های جدّی در کوتاه مدت توانسته است در ۵ استان کشور، باشگاه پیشکسوتان را راه‌اندازی کند.

وی تصریح کرد: تا پایان سال ۱۳۹۷ تعداد این مراکز رفاهی حمایتی را  تحت عنوان باشگاه پیشکسوتان به ۱۰ مرکز، افزایش خواهیم داد.

الهیار ترکمن، اظهار کرد: با پیگیری‌های به عمل آمده در ۳ لایه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در راستای غنی سازی اوقات فراغت پیشکسوتان و بازنشستگان تعلیم و تربیت، سراسر کشور را به باشگاه پیشکسوتان، مجهز کرده و باشگاه رفاهی حمایتی پیشکسوتان، در استان‌های البرز، آذربایجان شرقی، تهران و چند استان دیگر به زودی در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: این باشگاه‌ها به امکاناتی نظیر اسکان و سوئیت‌های مناسب، تالار، رستوران، سالن اجتماعات، سالن ورزشی با تجهیزات مناسب، سالن مطالعه، کتابخانه، دفتر مشاوره، دفتر پزشک و سلامت، سالن کافی نت و اتاق استراحت مجهز است./ مهر

کپی