اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

خطیر: مطمئنم باشگاه استقلال به حکم سوپرجام اعتراض کرده است/ محرومیت ۲ بازیکن ما از روی شیطنت گروهی خاص بود!

خطیر: مطمئنم باشگاه استقلال به حکم سوپرجام اعتراض کرده است/ محرومیت ۲ بازیکن ما از روی شیطنت گروهی خاص بود!

معاون ورزشی باشگاه استقلال با اشاره به محرومیت دو بازیکن این باشگاه گفت: مطمئنم در شادی گل صیادمنش و آقایی هیچ اتفاقی رخ نداده و دلیل محرومیت این دو بازیکن فقط شیطنت گروهی خاص بوده است.

ایران آنلاین / علی خطیر درباره وضعیت باشگاه استقلال بعد از تغییرات مدیریتی اظهار داشت: باید از مدیران قبلی باشگاه استقلال تشکر کنیم. از 10 روز قبل که ما کار را شروع کردیم بحث اصلی باشگاه در آن برهه از زمان فقط ثبت قرارداد و نقل‌وانتقالات بود. قرارداد خیلی از بازیکنان هنوز ثبت نشده بود و تمام تلاش و تمرکز بدنه باشگاه روی این موضوع بود که قراردادها زودتر ثبت شوند. همچنین درباره فهرست بازیکنان خارجی که از سوی سرمربی تیم تهیه شده بود مذاکرات شروع شد و ظرف یک هفته تا 10 روز با سه بازیکن به توافق رسیدیم و تبریزی هم به تیم اضافه شد. آن چیزی که سرمربی تیم درخواست داشت که قراردادها بسته شود عملی و آرامش به تیم تزریق شد. فکر می‌کنم این تیم، تیم خوبی است و این قول را می‌دهیم که روز به روز بهتر و بهتر خواهد شد.

وی درباره وضعیت دیدار سوپرجام و اینکه گفته می‌شود باشگاه استقلال برای اینکه پرسپولیس قهرمان این جام شده هیچ اعتراضی نکرده است، خاطر نشان کرد: تا آنجایی که من می‌دانم باشگاه استقلال اعتراضی را ارسال کرده است. البته امروز خواستم در این رابطه با آقای فتحی (سرپرست باشگاه استقلال) صحبت کنم، اما ایشان در ترکیه حضور دارد و پیگیر انتقال پول رضایت‌نامه مجید حسینی است. یکی از معضلاتی که ما الان داریم این است که نمی‌توانیم پول را وارد کشور کنیم.‌ آقای فتحی به همین منظور به ترکیه رفته است و هنوز نتوانستیم با ایشان تماس بگیریم. با این حال اطمینان دارم که باشگاه اعتراضی را به فدراسیون فوتبال فرستاده است، ولی آقای فتحی فردا می‌آید و موضع رسمی باشگاه را اعلام خواهد کرد.

معاون ورزشی باشگاه استقلال با بیان اینکه این حق باشگاه استقلال است که رأی فدراسیون فوتبال درباره سوپرجام عوض شود، تصریح کرد: باشگاه استقلال قبلاً به تاریخ برگزاری سوپرجام اعتراض کرده بود. البته عوض شدن این حکم و برگزاری این بازی به نفع باشگاه استقلال، به نفع باشگاه‌ها و به نفع باشگاه پرسپولیس و هم به سود هواداران دو تیم است، چرا که نتیجه بازی بهتر است که در زمین رقم بخورد. از فدراسیون می‌خواهیم که با دید بازتری به موضوع نگاه کند، چون باشگاه استقلال قبلاً به تاریخ برگزاری سوپرجام اعتراض کرده بود. همان‌طور که گفتم در این رابطه اما سرپرست باشگاه باید موضع رسمی باشگاه استقلال را اعلام کند.

خطیر درپاسخ به این سؤال که فتحی آیا می‌خواهد با کیف یا ساک دستی پول رضایت‌نامه حسینی را به کشور بیاورد، گفت: به‌هرحال مسیر انتقال پول بسته است و چاره‌ای وجود ندارد. سفارت ایران در ترکیه کمک‌هایی کرده که کار راحت‌تر انجام شود. البته حضور آقای فتحی در ترکیه برای این هم بوده که حقوق بازیکنان خارجی را هم در آنجا پرداخت کند. بقیه موارد نیز با کمک سفارت انجام خواهد شد.

وی درباره جدایی مامه تیام و اینکه فتحی اعلام کرده بود این موضوع را از طریق فیفا پیگیری خواهد کرد، تصریح کرد: این را که فتحی گفته باشد اجازه نمی‌دهیم تیام به تیم جدیدش منتقل شود، فکر نمی‌کنم فتحی گفته باشد، اما طبق قوانین فیفا، هیچ باشگاهی نمی‌تواند هیچ بازیکنی را در تیمی نگه دارد. ما یک اخطار به تیام فرستادیم که در تمرینات حاضر نشده و به او اعلام کردیم که تا تاریخ مشخصی مهلت دارد که به تمرینات بیاید. همچنین به باشگاه عجمان نیز اعلام کردیم که این بازیکن تحت قرارداد ماست و ما از رسانه‌ها شنیده‌ایم که با او در حال مذاکره هستید و اعلام کردیم که اصلاً دوست نداریم این بازیکن از ما جدا شود و اگر خودش این‌طور می‌خواهد بهتر است که با باشگاه وارد مذاکره شوید.

معاون ورزشی باشگاه استقلال با بیان اینکه متأسفانه چند ایجنت وارد مسئله تیام شده‌اند، خاطر نشان کرد: تیام با استقلال قرارداد داشت و این باشگاه در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باید به میدان برود و او می‌توانست به تیمش کمک کند. موضع رسمی باشگاه استقلال این است که موضوع تیام از طریق فیفا پیگیری شود و تا آخرین لحظه از حق خودش و هواداران نمی‌گذرد. باشگاه استقلال کوتاه نخواهد آمد و این قول را به هواداران می‌دهیم که تا آخرین لحظه این موضوع را پیگیری کنیم.

خطیر درباره محرومیت اللهیار صیادمنش و سجاد آقایی که از سوی کمیته اخلاق وضع شده است، گفت: قبل از اینکه در این باره بخواهم صحبت کنم باید بگویم فیلمی که از شادی گل این دو بازیکن منتشر شده روابط عمومی باشگاه استقلال منتشر کرد و شک نکنید اگر چیزی وجود داشت هیچ وقت باشگاه استقلال این کار را نمی‌کرد. اگر این فیلم را نگاه کنید این یک شادی بعد از گل طبیعی بود. بعد از اینکه حراست فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق به ما این موضوع را گفتند ما بازیکنان را خواستیم و چند بار فیلم را دیدیم و توضیحات آنها را شنیدیم. همان‌طور که در فیلم مشخص است سجاد آقایی به بالا می‌پرد و به پای اللهیار برخورد می‌کند و با دستش اللهیار را هُل می‌دهد. من با آقای تورک (رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال) صحبت کردم و خلاف آن‌طور که گفته شد هنوز رأیی صادر نشده و فقط این یک دستور موقت است. فردا به کمیته اخلاق خواهیم رفت. من مطمئنم هیچ اتفاقی رخ نداده و فقط شیطنت گروهی خاص بوده است. این بازیکنان استعداد هستند و نیاییم به خاطر چیزی که وجود نداشته است، اجازه دهیم آنها نابود شوند.

وی در واکنش به اظهارات الیاس حضرتی، نماینده مردم تهران در مجلس که گفته بود باشگاه استقلال 170 میلیارد تومان بدهی دارد و حتی در آستانه فروپاشی است، گفت: در اینکه باشگاه استقلال بدهی دارد شکی نیست، اما اینکه مبلغ آن 170 میلیارد تومان باشد واقعاً در جریانش نیستم. اینکه بر چه مبنایی این حرف زده شده است نمی‌دانم، اما حساب و کتاب باشگاه این را نشان نمی‌دهد.

معاون ورزشی باشگاه استقلال درباره اینکه به نظر می‌رسد بخش عمده این بدهی‌ها مربوط به بدهی‌های مالیاتی باشد، گفت: درست است، بخش زیادی از بدهی از 20، 30 سال قبل برای مالیات‌هاست. باید بگویم مالیات زمانی تعلق می‌گیرد که شما سودی داشته باشید. استقلال و پرسپولیس هیچ‌وقت سودده نبوده‌اند و چرا باید 70،80، 90 میلیارد بدهی مالیاتی داشته باشند، آن هم زمانی که هیچ سودی را ندارند. این تصور من است که در خیلی از کشورها مالیات را براساس درآمد در نظر می‌گیرند. خواهشم این است که اداره مالیات و دیگر نهادها بیایند و این مشکل را حل کنند، چون استقلال و پرسپولیس درآمدزا نیستند. البته اگر درآمدزا بودند ما از خدای‌مان بود که مالیات را پرداخت می‌کردیم.

وی درباره حواشی سکوهای ورزشگاه‌ها در هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر، تصریح کرد: این اتفاقات در فوتبال رخ می‌دهد، اما ما در باشگاه استقلال با لیدرها و کانون هواداران جلسه داشتیم و از آنها شدیداً درخواست کردیم که از سردادن شعارهای نژادپرستانه یا جنگ استان‌ها و قبیله‌ای پرهیز کنند. آن چیزی که در بازی استقلال و تراکتورسازی رخ داد از سمت باشگاه استقلال نبوده است. نمی‌خواهیم بگوییم که اتفاقات برای باشگاه تراکتورسازی و مردم خوب تبریز بوده است، اما باید در فرهنگ‌سازی کار شود و نمی‌توان یکی دو روز قبل از بازی شرایط را درست کرد. باید ریشه‌ای کار شود، چرا که در بازی استقلال خوزستان و پرسپولیس نیز این موضوعات رخ داده بود و تعدادی از تماشاگران پرسپولیس مصدوم شدند. باید دید چرا این اتفاقات در فوتبال رخ می‌دهد. باید کار ریشه‌ای انجام شود و باید دید که چه کارهایی را باید انجام می‌دادیم و انجام نداده‌ایم. در فینال جام حذفی در دیدار استقلال - خونه‌به‌خونه نیز اتفاق تلخی افتاد و یکی از هواداران استقلال چشمش را از دست داد. اگر قرار باشد در فوتبال شاهد این حوادث باشیم، دیگر این رشته ورزشی جذاب نخواهد بود./ برنامه تهران ورزشی رادیو تهران 

کپی