اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

حسادت مرد همسایه آتش به پا کرد

حسادت مرد همسایه آتش به پا کرد

معاون مبارزه باجرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری عامل آتش سوزی در پارکینگ یک مجتمع مسکونی در شرق تهران خبر داد.

ایران آنلاین / در تاریخ چهاردهم اسفندماه پارسال وقوع آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی، در محدوه خیابان پیروزی به کلانتری 110 شهدا اعلام شد که با حضور مأموران و عوامل ایستگاه آتش نشانی در محل مشخص شد که شدت آتش به حدی است که امکان خارج شدن ساکنان مجتمع از مسیر راه پله وجود ندارد و احتمال سرایت کردن آتش به قسمت های بالای ساختمان نیز وجود دارد که بلافاصله واحدهای کمکی آتش نشانی در محل حاضر شده و همزمان با انجام عملیات اطفای حریق، عملیات نجات ساکنان مجتمع نیز از طریق پشت بام با استفاده از جرثقیل و ... انجام شد.

با انجام عملیات نجات و پایان روند اطفای حریق، کارشناسان آتش نشانی در محل کانون اصلی آتش سوزی در پارکینگ مجتمع مسکونی حاضر و در بررسی های بعمل آمده مشخص شد آتش سوزی کاملا عمدی بوده و فرد یا افرادی اقدام به آتش زدن یک خودرو جک سواری و یک موتورسیکلت کرده اند که پرونده مقدماتی با موضوع حریق عمدی تشکیل و پرونده برای ادامه رسیدگی و تحقیقات در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی با مراجعه به مالباخته تحقیقات خود را آغاز کردند اما وی قادر به معرفی فردی به عنوان مظنون نشد و عنوان کرد که با هیچکس سابقه درگیری یا دشمنی و حتی اختلاف مالی نداشته و ندارد و به همین علت قادر به معرفی کسی به عنوان مظنون آتش سوزی نیست.

در شرایطی که شاکی پرونده درطول رسیدگی به پرونده درچند ماه گذشته هیچگونه اطلاعات قابل بهره برداری به کارآگاهان اداره شانزدهم ارائه نکرده بود، اما کارآگاهان اداره شانزدهم با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی یکی از دوستان مالباخته به نام مسعود متولد 1362به عنوان مظنون اصلی در پرونده شدند. همزمان با شناسایی مسعود ، تحقیقات از مالباخته در خصوص احتمال ایجاد حریق توسط مسعود انجام شد اما مالباخته مجددا در اظهاراتش عنوان کرد که هیچ سابقه درگیری یا اختلافی با مسعود نداشته و ندارد.

در چنین شرایطی و با توجه به شواهد و قرائن جمع آوری شده، طی هماهنگی با بازپرس شعبه نهم دادسرای ناحیه 14 تهران مسعود در تاریخ چهاردهم مردادماه امسال دستگیر و به اداره شانزدهم پلیس آگاهی منتقل شد.

مسعود در تحقیقات اولیه با بیان مطالبی مشابه با اظهارات شاکی پرونده مدعی شد که هیچگونه‌ای برای انتقام گیری از مالباخته ندارد؛ اما در ادامه تحقیقات لب به اعتراف گشود و صراحتا به ایجاد حریق عمدی با انگیزه انتقام گیری اعتراف کرد.

مسعود در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: از مدتی پیش به دختری علاقه مند شدم که تصور می کردم شاکی نیز قصد ازدواج با او را دارد. شرایط مالی - اقتصادی و همچنین موقعیت کاری شاکی از من بسیار بهتر است و از سوی دیگر دختر مورد علاقه ام و خانواده اش نیز رابطه خانوادگی بسیار نزدیکی با خانواده او دارند. درچنین شرایطی اطمینان داشتم که دیگر هیچ شانسی برای ازدواج من با دختر مورد علاقه ام وجود ندارد، به همین علت تصمیم به انتقام گرفتن از او گرفتم.

متهم در ادامه اعترافاتش درخصوص شب آتش سوزی نیز گفت: در ساعت سه بامداد روز چهاردهم اسفند از در پارکینگ بالا رفته و وارد پارکینگ شدم. ماشین و موتور شاکی را با بنزین به آتش کشیده و به سرعت از پارکینگِ ساختمان خارج شدم. چند روز پس از این ماجرا، با اعضای خانواده در خانه مشغول صحبت کردن بودیم که موضوع آتش سوزی مطرح شد و آنجا اطلاع پیدا کردم که مجتبی وخانواده اش قصد داشتند تا به قصد خواستگاری به منزل یکی از بستگانشان در شهرستان بروند که به علت وقوع تخریب کامل ماشین و حادثه آتش سوزی کنسل شده. آنزمان بود که متوجه تصور اشتباه خود شدم و فهمیدم که در تمام این مدت در خصوص مجتبی اشتباه بوده است.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم برای سیر مراحل قضایی روانه زندان شد.

کپی