اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

تعیین تکلیف حدود ۷۰۰ هزار مشمول سربازی به صورت سالانه

تعیین تکلیف حدود ۷۰۰ هزار مشمول سربازی به صورت سالانه

سردار بهرام نوروزی، رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: سالانه حدود ۷۰۰ هزار نفر مشمول خدمت سربازی تعیین تکلیف می‌شوند.

ایران آنلاین / سردار بهرام نوروزی اظهار داشت: سازمان وظیفه عمومی ناجا با برخورداری از ۴۲۸ رده وظیفه عمومی در سراسر کشور در خدمت جوانان و خانواده‌های آنان بوده و سعی کرده با به کارگیری فن آوری‌های نوین و مهندسی مجدد سیستم، گامی موثر برای تسریع و تسهیل در رسیدگی به امور مشمولان بردارد.

وی افزود: بیش از ۷۰۰ هزار مشمول به رده‌های وظیفه عمومی و دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) در سراسر کشور جهت تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود مراجعه می‌کنند که درخواست آنان در زمینه اعزام به خدمت، معافیت‌های پزشکی، کفالت، موارد خاص، قانون جریمه مشمولان غایب و غیره از سوی رده‌های وظیفه عمومی رسیدگی می‌شود.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: این سازمان علاوه بر انجام ماموریت‌های فوق، در زمینه صدور انواع مجوز خروج از کشور، معافیت تحصیلی، صدور و تعویض کارت‌های پایان خدمت و معافیت، تایید اصالت کارت‌های صادره نیز فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از وظایف این مجموعه، تامین نیروی انسانی حدود ۱۰۰ سازمان از جمله وزارت خانه ها، دانشگاه‌ها، نهاد‌های تخصصی و تعیین شده توسط ستاد کل نیرو‌های مسلح است، لذا در همین راستا برخی از مشمولان برای به کارگیری در سازمان‌های مذکور تعیین تکلیف خدمتی می‌شوند.

سردار نوروزی خاطرنشان کرد: با توسعه خدمات الکترونیک، آمار مراجعه مشمولان به سازمان وظیفه عمومی به نسبت سال‌های گذشته کاهش چشمگیری داشته، بر همین اساس درصدد هستیم با توسعه این خدمات در شبکه اینترنت، بتوانیم با تسریع و تسهیل در رسیدگی به درخواست‌های متقاضیان در وقت و هزینه آنان صرفه جویی بیشتری داشته باشیم./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی