اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

افزایش نرخ مرگ‌ و میر مادران در آمریکا

افزایش نرخ مرگ‌ و میر مادران در آمریکا

مطالعات آماری نشان می‌دهد نرخ مرگ و میر مادران در سطح جهان به نصف کاهش پیدا کرده، اما در ایالات متحده این رقم دو برابر شده است.

ایران آنلاین / نتایج بررسی‌ها حاکیست درحالیکه نرخ مرگ و میر مادران تقریبا در سطح جهان به نصف کاهش پیدا کرده آمریکا در رتبه چهل و هفتمِ جهان در این رتبه‌بندی جای گرفته و نیز جایگاه نخست را در میان کشورهای توسعه‌یافته به خود اختصاص داده است.

با وجود تکنولوژی‌های پیشرفته و بهترین دانشکده‌های پزشکی در آمریکا و اختصاص بودجه کافی برای تامین هزینه‌های درمانی به شهروندان نرخ مرگ ومیر مادران در این کشور قابل قبول نیست. هر ساله حدود ۴ میلیون زن در این کشور وضع حمل می‌کنند که روزانه حداقل دو نفر از آنان جان خود را از دست می‌دهند.

گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد تعداد مرگ و میرهای مادران در این کشور بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴ افزایش یافته است. علاوه بر این، آمریکا تنها کشور صنعتی توسعه یافته‌ای است که در سال‌های اخیر مرگ و میر مادران در آن افزایش یافته است.

به گزارش اسپوتنیک نیوز، طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا بیشترین عوامل مرگ و میرهای ناشی از بارداری قابل پیشگیری است و می‌توان از ۶۰ درصد چنین مرگ و میرهایی جلوگیری کرد./ ایسنا

کپی