اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

بحران بزرگ کسری بودجه آمریکا در دولت ترامپ

بحران بزرگ کسری بودجه آمریکا در دولت ترامپ

آمریکا به سمت بزرگترین کسری بودجه سالانه خود در شش سال گذشته پیش می‌رود.

ایران آنلاین /بر اساس گزارش بانک مرکزی آمریکا، افزایش هزینه‌های نظامی و دولتی و همچنین کاهش مالیات برای ثروتمندان، این کشور را به سمت بحران بزرگ کسری بودجه سوق می‌دهد.

در گزارش جدید که بانک مرکزی آمریکا منتشر کرده است قوانین مالیاتی ترامپ و هزینه‌های سنگین نظامی این کشور علت اصلی افزایش بدهی‌های ملی آمریکا عنوان شده است.

کاخ سفید پیش‌بینی می‌کند کسری بودجه سالانه آمریکا برای اولین بار از سال ۲۰۱۳ به بیش از یک تریلیون دلار افزایش یابد، در حالی که بانک مرکزی این کشور کسری بودجه را فقط برای ماه ژوئیه ۷۶/۹ میلیارد دلار اعلام کرد و علت اصلی آن را نیز افزایش هزینه‌های نظامی و دولتی و همچنین کاهش شدید مالیات برای شرکت‌ها و ثروتمندان دانست.

بنا بر وزارت خزانه‌داری آمریکا، فقط در ده ماهه اول سال مالی ۲۰۱۸، کسری کل بودجه آمریکا ۶۸۴ میلیارد دلار بوده که در مقایسه با همین مدت در سال گذشته، ۲۰/۸ درصد افزایش داشته که بخش اعظم آن به علت بازبینی مالیاتی ترامپ بوده است.

تحلیلگران بودجه در کنگره آمریکا تخمین زده‌اند کسری بودجه سال ۲۰۱۸ این کشور حدود نوزده درصد بیشتر از سال ۲۰۱۷ خواهد بود. / باشگاه خبرنگاران

کپی