اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

دختر نوازنده‌ای که تابوشکنی کرد /موسیقی ایران برای بانوان رو به بهبود است

دختر نوازنده‌ای که تابوشکنی کرد /موسیقی ایران برای بانوان رو به بهبود است

نگین پارسا این روزها کارش مورد توجه قرار گرفته و مخاطبان بسیاری را در شبکه‌های اجتماعی جذب کرده است. او از اهداف خودش در زمینه موسیقی گفت و یک توصیه مهم هم برای دختران هم‌نوعش داشت و از آن‌ها خواست که کارشان را با نرمش و سازش پیش ببرند و اجازه ندهند بقیه برایشان تعیین تکلیف کنند.

ایران آنلاین / نگین پارسا درباره سابقه فعالیتش در زمینه موسیقی گفت: موسیقی را از کودکی با ساز گیتار آغاز کردم و در ادامه به آهنگ‌سازی روی آوردم و اولین قطعه‌ام را در هجده سالگی ساختم که ایمان حجت آن را تنظیم کرد. در ادامه زیر نظر بابک ریاحی‌پور و کاوه یغمایی به صورت حرفه‌ای وارد عرصه موسیقی شدم. با بسیاری از خواننده‌ها از جمله کاوه یغمایی، رضا صادقی و بنیامین بهادری به عنوان نوازنده و همخوان همکاری داشته‌ام و در حال حاضر برای جمع‌آوری یک گروه راک تلاش می‌کنم و هدفم منتشر کردن قطعات شخصی‌ام است.

پارسا درباره فعالیت بانوان در عرصه موسیقی گفت: درست است که محدودیت‌هایی برای فعالیت بانوان وجود دارد اما تا به امروز هیچ مانع خاصی برای فعالیت من در موسیقی نبوده و هیچ واکنش تهاجمی را شاهد نبوده‌ام. شخصاً تلاش زیادی کرده‌ام. گمان می‌کنم موفق و تأثیرگذار بوده‌ام و تابوهای زیادی را شکسته‌ام.
او افزود: دختران جوان نباید مثل زنبور کارگر باشند تا بقیه برایشان تعیین تکلیف کنند. باید اعتماد به نفس داشته باشند تا به رویاهای بزرگی دست پیدا کنند. بنده روزی آرزوی دیدار آقای کاوه یغمایی را داشتم اما با تلاشی که داشتم توسط ایشان به همکاری دعوت شدم. حال وصف ناپذیری داشتم. این شرایط را برای تمام موزیسین‌های جوان آرزو می کنم.
نوازنده جوان ایرانی ادامه داد: موسیقی ایران برای بانوان رو به بهبود است. در دهه‌های گذشته نگاه مردم به موسیقی بسیار تغییر کرده و این تغییرات عموماً مثبت بوده است. به علاقه‌مندان دختر که قصد فعالیت در موسیقی دارند توصیه می‌کنم که با سازش و نرمش کارشان را پیش ببرند زیرا مبارزه و گارد قطعاً نتیجه عکس خواهد داد.
نوازنده گیتار الکتریک گفت: بسیاری از افراد و گروه‌های فعال که نقد‌های زیادی به آن‌ها وارد می‌شود به موسیقی کمک کرده‌اند و توانسته‌اند حتی مخالفان موسیقی را با این هنر آشتی دهند. مسلماً نمی‌شود کسی را که مخالف موسیقی است با یک قطعه راک جذب کرد، به همین دلیل موسیقی شش و هشت می‌تواند ذهن‌ها را برای پذیرش دیگر سبک‌ها نیز آماده کند.

وی تأکید کرد: ما باید به مرور زمان موسیقی خوب را به گوش مردم تزریق کنیم. از قطعاتی که ارزش هنری دارند حمایت کنیم زیرا با حمایت و تکرار است که می‌توان سبکی را جا انداخت. سبک شش و هشت به همین شکل در کشور ما جا افتاد و مخاطبین بسیاری پیدا کرد، به گونه‌ای که شعارهای درون ورزشگاه‌ها نیز با این ریتم خوانده می‌شود.
پارسا درباره اوضاع موسیقی راک گفت : حال موسیقی راک ایران خوب نیست. حمایت مالی نمی‌شود و انسجام ندارد. تمام ما باید تلاش کنیم مردم را با آثار فاخر آشتی دهیم، فرهنگ‌سازی کنیم، تعلیم بدهیم و هنر ناب را به گوش آن‌ها برسانیم./ایران آرت

کپی