اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱ آبان ۱۳۹۹
سفیر عربستان در سازمان ملل:

حمله اخیر جنگنده‌های ائتلاف عربی در صعده "قانونی" بود!

حمله اخیر جنگنده‌های ائتلاف عربی در صعده "قانونی" بود!

هیئت دائم عربستان در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل مدعی شد حمله اخیر جنگنده‌های این ائتلاف در صعده یمن "قانونی" بوده است!

ایران آنلاین / نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در نامه خود به شورای امنیت آورده است: حمله روز پنجشنبه به صعده یک اقدام "نظامی قانونی" بود و رهبران انصارالله را که "مسئول عضوگیری از کودکان و فرستادنشان به میدان جنگ" هستند و همچنین یکی از مربیان برجسته تک‌تیراندازی را هدف قرار داد. این اقدام نظامی "براساس قوانین انسانی بین‌المللی" انجام شد!

وی گفت: ائتلاف عربی در یمن تأکید دارد که بررسی این عملیات را به تیم مشترک تحقیقات و ارزیابی حوادث برای اتخاذ اقدامات فوری واگذار کرده است.

المعلمی در این نامه آورده است: متأسفانه ما شاهد کوتاهی شورای امنیت درباره مقابله با نقض‌های صورت گرفته درباره قطعنامه‌های ۲۲۱۶ و ۲۲۳۱ این شورا هستیم. حوثی‌ها از انبار موشک‌های بالستیک و پهپادها که "به صورت غیرقانونی" به آن دست یافته‌اند برای تهدید ثبات منطقه و دریانوردی در دریای سرخ و تنگه باب المندب استفاده می‌کنند.

المعلمی خواهان اجرای کامل قطعنامه‌های شورای امنیت درباره ممانعت از قاچاق سلاح اضافی به انصارالله و محاکمه ناقضان شدند.

وی خواهان بخشنامه کردن این نامه به عنوان سند رسمی از سندهای شورای امنیت و ارجاع نسخه‌ای از آن به دبیرکل سازمان ملل شد.  / ایسنا

کپی