اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

روستایی در کنار نفت اما بی بهره از آب و گاز

روستایی در کنار نفت اما بی بهره از آب و گاز

روستاهای بخش غیزانیه به عنوان بزرگ ترین بخش شهرستان اهواز از آب شرب خانگی و گاز بی‌بهره هستند.

ایران آنلاین /80 روستا در این بخش واقع شده و  بیش از 25 هزار نفر جمعیت در آن ساکن هستند . شغل اکثر ساکنین، کشاورزی و دامپروری است. این بخش به عنوان یکی از بزرگ ترین میادین نفتی کشور به شمار می آید و علاوه بر واقع شدن  شرکت های نفت و گاز کارون و مارون، شرکت ملی حفاری ایران و پتروشیمی مارون در این بخش، در مسیر ترانزیت بنادر کشور نیز قرار دارد.

روستاهای  بخش غیزانیه از آب آشامیدنی و گاز بی بهره هستند. از دیگر مشکلات این بخش می‌ توان به عدم آنتن دهی تلفن همراه، عدم امکانات بهداشتی، نبود جاده بین روستایی، کمبود مدارس راهنمایی و دبیرستان، نبود اینترنت و ... اشاره کرد.
«محمود آریاخاکی»، مدیر امور آب و فاضلاب روستایی اهواز  در این خصوص اظهار داشت: عملیات حفاری و کارگزاری خط انتقال آب  آشامیدنی روستای «قجریه 2» در این  شهرستان آغاز شده است.
وی با بیان اینکه طول این خط لوله حدود 2 کیلومتر است، افزود: عملیات کارگزاری 2 کیلومتر خط انتقال با حمایت بخشداری و شورای اسلامی این روستا و همچنین تلاش نیروهای آب و فاضلاب روستایی شهرستان اهواز در حال انجام است. اهالی روستای قجریه 2 با افت فشار و قطعی آب  آشامیدنی مواجه هستند.  / ایسنا

---

---
---
---
---
---
---
---
کپی