اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

تشکیل کارگروه مشترک میان وزارت نیرو و خانه سینما

تشکیل کارگروه مشترک میان وزارت نیرو و خانه سینما

نخستین نشست مشترک میان سینماگران و وزیر نیرو برای دست‌یابی به راهکارهایی برای ایجاد تغییر در نحوه مصرف و ارائه الگوی صحیح استفاده از انرژی و مصرف آب با همت و همکاری خانه سینما برگزار شد.

ایران آنلاین /رضا اردکانیان در این نشست صمیمی با جمعی از سینماگران کشور در محل خانه سینما با تاکید بر اینکه مدیریت توامان عرضه و تقاضا را جزو برنامه‌های اصلی این دوره وزارت نیرو در این دوره دانست و افزود: به جرات می‌توان گفت بیش از یک دهه است که در توجه به مدیریت مصرف و تقاضا تاخیر داشته‌ایم؛ محدودیت منابع زیست محیطی و طبیعتا افزایش جمعیتی و توسعه شهرنشینی نیازهای ما را نیز بیشتر خواهد کرد. این نیازها همواره با تامین جدید پاسخگو نخواهد بود و ما نیازمند وارد شدن در عرصه مدیریت مصرف و تقاضا هستیم.

وزیر نیرو اضافه کرد: در دوران تامین عمدتا علوم طبیعی در راس کار هستند ولی در دوره مدیریت مصرف و تقاضا عمدتا شاخه علوم اجتماعی است که می‌بایست محور کار باشد؛ در حالی که در سازمان دولت ما یک وزارخانه تحت عنوان نیرو داریم که بخشی از حوزه عملکرد آن به مسئله آن و بخشی از به حوزه انرژی وابسته است، ناگریزیم که در ساختار و هم در شیوه پرداختن به موضوع این تغییر گفتمان را وارد کنیم./ایلنا

کپی