اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

نخستین تقاطع سطح شهرتهران به سیستم برق اضطراری مجهز شد

نخستین تقاطع سطح شهرتهران به سیستم برق اضطراری مجهز شد

مریم نخعی‌پور، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه۲۲، با اعلام این خبر گفت: در راستای هوشمندسازی و بهبود عملکرد تجهیزات کنترل ترافیکی، برای اولین بار در سطح مناطق۲۲ گانه با همکاری شرکت کنترل ترافیک، چراغ راهنمایی به سیستم برق اضطراری مجهز می‌شوند.

ایران آنلاین / مریم نخعی‌پور در این باره  افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، برای اولین بار در سطح مناطق 22 گانه با همکاری شرکت کنترل ترافیک تهران، تقاطع خیابان گلها با خیابان امیرکبیر که یکی از تقاطع های مهم و اصلی منطقه می باشد پس از هماهنگی با پلیس راهور به سیستم برق اضطراری مجهز شد که همزمان با قطعی برق سطح شهر به صورت اتوماتیک چراغ مذکور به سیستم برق اضطراری وصل و از خاموشی چراغ جلوگیری بعمل می آید.

وی در ادامه یادآور شد: در این روش از باطری مناسب و کافی در یک محفظه کابین دار در ارتفاع 3 الی 3.5 متر از سطح زمین و روی یکی از پایه های چراغ استفاده شده است که پس از طی دوره آزمایشی، این طرح در تقاطع های دیگر سطح شهر تهران پیاده سازی می شود.

نخعی‌پور افزود: نصب سیستم برق اضطراری یک اقدام ماندگار و استاندار است چرا که تقاطع ها و چراغ های راهنمایی جزو نقاط بحرانی در مدیریت ترافیکی هستند که باید همیشه روشن باشند و ایمنی و تردد بوجود آورند تا شاهد تصادفات نباشیم.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه۲۲، درباره زمان بروز خاموشی با توجه به اعلام رسمی خاموشی ها و عدم حضور نیروی پلیس افزود: از آنجایی که این تقاطع از تقاطع‌های بسیار مهم منطقه۲۲ است و با قطعی برق اختلال گسترده‌ای در سطح معابر بوجود می‌آید، امیدواریم با این اقدام، شاهد بهبود در عملکرد تقاطع را شاهد باشیم./ ایسنا

کپی