اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

شفر: فوتبال به مرگ دوره تیکی تاکا رسیده است

شفر: فوتبال به مرگ دوره تیکی تاکا رسیده است

وینفرد شفر سرمربی استقلال می‌گوید تحلیل بازی‌های جام جهانی 2018 یک دستاورد ساده برای فوتبال دنیا دارد. اینکه فوتبال به مرگ دوره تیکی تاکا رسیده است. تیکی تاکا سبکی در ورزش فوتبال است که مشخصه‌های آن پاسهای کوتاه پیاپی و جابجایی بازیکنان، به گردش درآوردن توپ از طریق کانالهای گوناگون و حفظ مالکیت هستند.

ایران آنلاین / وینفرد شفر در تحلیلی ساده از فوتبال های جام جهانی 2018 ، درباره این مسابقات به نکته ای کلیدی اشاره کرد و در جمعی ساده با حضور خبرنگاران گفت: «بیایید و 4 تیمی را که در جمع تیم های برتر فوتبال دنیا بودند را ببینید. کرواسی با مانژوکیچ، بلژیک با لوکاکو، انگلستان با هری کین و فرانسه با ژیرو و سبکی از بازی که بر حضور یک فوروارد راس پوزیشن 9 در زمین استوار بود و حملات سرعتی برای گذشتن از دفاع های حریف مبتنی بود، نتیجه داد. این درست بر خلاف 8 ساله گذشته بود که فوتبال تیکی تاکا هنوز سلطه فوتبالی داشت. حتی خود اسپانیا هم با داشتن کاستا می خواست این شیوه فوتبال کلاسیک را هم در توانایی هایش داشته باشد اما عملا نسبت به دوره های قبلی، تیم ها توانسته بودند مسیر حریفان را ببندند و تیکی تاکا را با شکست روبرو کنند.»

او ادامه داد: «این سبک از فوتبال تیکی تاکا در این جام شکست خورد و مربیانی که با همان تفکر پا به این جام گذاشته بودند، چه برای بازی فوتبالش و چه برای دفاع برابر این سیستم، با بازی کلاسیک فوتبال تیم های دیگر، غافلگیر شدند. آلمان یکی از تیم هایی بود که اسیر این مشکل شد و نتوانست خود را با تغییرات فوتبال در این سال ها هماهنگ کند و با همان تفکر قدیمی به میدان آمد.»
استقلال شفر هم یکی از آن تیم هایی است که به فوروارد راس اعتقاد دارد. سال قبل تیام برای این مربی 13 گل زد و حالا هم او الحاجی گرو و مرتضی تبریزی را برای این پست گرفته است!/ خبرآنلاین

کپی