اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
کیفرگذاری یک راهکار مهم برای کنترل شرایط فرهنگی است

نماینده مجلس: تماشگران ایرانی بدتر از انگلیسی ها نیستند ولی برخورد قاطع در فوتبال جزیزه آن وضع را سامان داد

نماینده مجلس: تماشگران ایرانی بدتر از انگلیسی ها نیستند ولی برخورد قاطع در فوتبال جزیزه آن وضع را سامان داد

​عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد تا ابزارهای کنترلی جهت برخورد با متخلفین را اعمال نکنیم وضعیت فرهنگی ورزشگاه ها ساماندهی نخواهد شد.

ایران آنلاین / طیبه سیاوشی شرایط فرهنگی حاکم بر ورزشگاه های کشور را نگران کننده دانست و گفت: نیازمند اقدامات جدی در این خصوص هستیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خاطرم هست چند وقت پیش جلسه ای در خصوص رفتارهای غیراخلاقی حاکم بر ورزشگاه ها در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد و من همانجا گفتم باید نهادهای مسئول این سوء رفتار را مدیریت کنند و تا ابزارهای کنترلی را اعمال نکنیم این اوضاع درست نخواهد شد.
سیاوشی یا اشاره به اصلاح فرهنگ هواداری در کشوری مثل انگلیس تاکید کرد: تماشاگران ما هرچقدر هم بد باشند آیا از تماشاگران انگلیسی فوتبال جزیره بدتر بودند؟ ما باید از الگوی آنها استفاده کنیم و با استفاده از دوربین های مختلف متخلفان را شناسایی و با آنها برخورد قاطع کنیم و این یک راهکار مهم برای اصلاح جو ورزشگاه و فرهنگ تماشاگران است.
وی افزود: بسیاری از تماشاگران ما عاشق حضور در استادیوم هستند و همین یک فرصت طلایی برای اصلاح فرهنگ هواداری است. باید از این علاقه به نفع مردم استفاده کنیم. اگر هواداران به دلیل رفتار بد از یک تا چند جلسه و حتی بعضا مادام العمر از ورود به استادیوم ها محروم شوند خود به خود اوضاع اصلاح می شود. کیفرگذاری یک راهکار مهم برای کنترل شرایط فرهنگی است.
سیاوشی همچنین اطلاع رسانی صحیح به مردم را دیگر راه حل بهبود اوضاع دانست و افزود: مقررات حاکم بر ورزشگاه ها و جرایم تخطی از آن باید کاملا مشخص باشد و در اختیار هواداران قرار گیرد. همه جای دنیا قوانین مهم و جرایم را روی دیوار ورزشگاه ها نصب می کنند تا باعث آگاهی تماشاگران شود ولی من ندیدم در استادیوم های ما همچین چیزی وجود داشته باشد. محرومیت و جریمه نقدی همیشه بازدارنده است و اگر امروز این قوانین را اعمال کنیم بهتر از فردا است.
نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: اگر شرایط آرام و زیرساخت های لازم فراهم شود خود به خود شرایط حضور خانواده ها در ورزشگاه ها هم مهیا خواهد شد./ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان 

کپی