اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

جزئیات عجیب ترین عملیات هواپیما ربایی توسط یک مکانیک

جزئیات عجیب ترین عملیات هواپیما ربایی توسط یک مکانیک

امروز یکی از عجیب ترین عملیات های ریایش هواپیما در امریکا به وقوع پیوست در جریان این حادثه یک مکانیک هواپیمایی را از فرودگاه بین‌المللی تاکوما در ایالت سیاتل آمریکا دزدید او در حالی که توسط دو جنگنده امریکایی در آسمان تعقیب می شود و موجی از وحشت را در این ایالت حاکم کرده بود مدت کوتاهی بعد از به پرواز درآمدن سقوط کرد.

ایران آنلاین /د.

به نوشته ان‌بی‌سی، چندین کاربر توئیتری که پروازشان در این فرودگاه با تأخیر مواجه شده است، ادعا کرده‌اند که مطلع شده‌اند یک فرد یک هواپیما را ربوده و تهدید به سرنگون کردن آن کرده است.

فرودگاه سی‌تاک شهر سیاتل روی حساب توئیتری خود نوشته است: «یکی از کارکنان خطوط هوایی، [هواپیمایی] را بدون مجوز و بدون مسافر از فرودگاه سی‌تاک [به پرواز درآورده است]؛ هواپیما در جنوب منطقه پوگت سقوط کرده است. عملیات پروازی عادی در این فرودگاه از سر گرفته شد.»

یکی از سخنگویان اداره هوانوردی آمریکا نیز گفت: «ما نمی‌توانیم هیچ چیزی را در حال حاضر تأیید کنیم. تلاش داریم تا اطلاعات دقیقی درباره اینکه واقعا چه چیزی رخ داده است، به دست آوریم.»‌

گارد ساحلی آمریکا نیز به ان‌بی‌سی نیوز گفت که گزارش‌هایی درباره اینکه یک هواگرد از فرودگاه سی‌تاک دزیده شده است دریافت کرده است، که فردی آن را بر فراز منطقه پوگت جنوبی به پرواز درآورده است و از آن موقع گزارش‌هایی درباره برخواستن حجم زیادی دود از جزیه کترون دریافت کرده است.

خطوط هوایی آلاسکا نیز در حساب توئیتری خود اعلام کرد که «آگاه هستیم که حادثه‌ای شامل پرواز بدون مجوز یک هواپیما از نوع هوریزون‌ایر-کیو۴۰۰ رخ داده است. باور داریم که هیچ مسافری سوار آن نبوده است. اطلاعات بیشتر ارائه خواهد شد.»

خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از منابع انتظامی آمریکا گزارش داد که در جریان این پرواز بدون مجوز که به سقوط هواپیما منتهی شد، دو فروند جنگنده اف-۱۵ آمریکایی این هواپیمای مسافربری را تحت تعقیب قرار دادند، اما در سرنگون شدن آن نقشی نداشته‌اند. این منابع اعلام کرده‌اند که این ماجرا یک حادثه تروریستی نبوده است. برخی منابع نیز گزارش داده‌اند که انگیزه فرد هواپیماربا، خودکشی بوده است.

سی‌ان‌ان نیز به نقل از پلیس سیاتل اعلام کرده است که فرد هواپیماربا، یک مکانیک ۲۹ ساله بوده است.

پایان هواپیماربایی با سقوط در ایالت سیاتل آمریکا

کپی