اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹

افغانستان و طالبان هر دو مدعی در دست داشتن کنترل غزنی هستند

افغانستان و طالبان هر دو مدعی در دست داشتن کنترل غزنی هستند

طالبان و نیروهای دولتی افغان امروز شنبه هر دو مدعی شدند که کنترل شهر غزنی در شرق افغانستان را در دست دارند. حمله شبه‌نظامیان طالبان به این شهر موجی از درگیری‌ها را به راه انداخت.

ایران آنلاین / مقام‌های افغان شامگاه جمعه گفتند کنترل غزنی را در دست دارند و مقام‌های کابل هم تاکید کردند نیروهای امنیتی عملیات پاکسازی علیه شبه‌نظامیان طالبان را که در خانه‌های مسکونی پناه گرفته بودند، آغاز کردند.

شاه گل رضایا،‌ نماینده پارلمان از غزنی گفت این اطلاعات قابل تایید نیست زیرا برق و خدمات تلفن همراه در این منطقه قطع شده است چون طالبان برج مخابراتی را تخریب کرده است.

به گفته او، شامگاه جمعه نیروهای پشتیبانی عازم این منطقه شدند و نیروهای آمریکایی بالگردهای تهاجمی مستقر کردند و دست‌کم یک حمله پهپادی برای عقب راندن شبه‌نظامیان طالبان صورت گرفت.

با این حال، طالبان مدعی پیروزی شده و اعلام کرده است که شبه‌نظامیانش با عقب راندن نیروهای افغان کنترل غزنی را به دست گرفتند. این درگیری‌ها از شامگاه پنج‌شنبه آغاز شد.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در پیامی به خبرنگاران گفت: شب گذشته، مجاهدین ما بر یک گردان نیرو در غزنی غلبه کرد، سلاح و مهمات آنها را به دست گرفت و چهار کامیون را تحت کنترل گرفت. مجاهدین ما در حال حفاظت از شهر غزنی هستند.   / ایسنا

کپی