اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

روح الله باقری؛ موزمارتر از چیزی که فکرش را بکنید!

روح الله باقری؛ موزمارتر از چیزی که فکرش را بکنید!

آبی های تهرانی در فصل جدید لیگ برتر با استفاده از سرعت بالا و یک روش مشخص همه گل های خود را به ثمر رسانده اند.

ایران آنلاین / استقلال با 5 گل زده در 3 دیدار ابتدایی یکی از بهترین خط حمله های لیگ برتر را دارد و به جز بازی اول لیگ در بازی های دوم و سوم موفق شده بیش از یک مرتبه دروازه حریفان خود را باز کند. بررسی گل های استقلال اما به یک نکته کلیدی باز می گردد و نشان می دهد که تیم شفر با یک برنامه ریزی و آنالیز دقیق4 گل خود را وارد دروازه حریف کرده است.

 

توپ لو دادن ممنوع!

استقلالی ها با پرس خود پایه گذار گل اول شدند. اشتباه بازیکنان ذوب آهن زیر پرس شدید استقلال در خط دفاعی با توپ ربایی اسماعیلی همراه شد و این بازیکن با یک پاس دقیق توپ را به روح الله باقری رساند تا این مهاجم وریا را صاحب توپ کند.

گل دوم استقلال برابر ذوب آهن نیز چنین شرایطی را داشت و یک توپ گیری به موقع، وریا غفوری را در موقعیت تک به تک قرارداد تا وریا موفق به دبل شود. آبی ها در اصفهان با تکیه به این پرس، از شکست فرار کردند.

 

تراکتورسازی استقلال را نشناخت

بازیکنان تراکتورسازی نیز در دیدار با استقلال به خوبی این تیم را آنالیز نکردند تا با 3 اشتباه، برابر حریف خود جریمه شوند. گل اول آبی ها با استفاده از توپ گیری زیبای فرشید باقری آغاز شد و روح الله باقری با یک پاس رو به جلو مدافعان تراکتورسازی را وادار به اشتباه کرد.

دقایقی بعد استقلالی ها البته تنها گل متفاوت خود را به ثمر رساندند که در صحنه این گل نیز تجمع بازیکنان استقلال در نزدیکی محوطه جریمه باعث شد تا مدافعان تراکتورسازی مجبور به اشتباه شوند.

گل سوم آبی ها نیز تکرار گل های دیگر این تیم بود؛ مسعود شجاعی زیر پرس شدید اسماعیلی و باقری توپ را در یک سوم دفاعی خودی از دست داد تا اسماعیلی بعد از یک رفت و برگشت با ضربه ای دقیق موفق به گلزنی شود.

 

روح الله باقری؛ مرد کلیدی

در تمامی این صحنه ها اما رد پای یک نفر به وضوح دیده می شود؛ بازیکنی که هنوز برای استقلال گلی به ثمر نرسانده است اما بی شک موثر ترین چهره در تیم شفر است. روح الله باقری که به تازگی از لیگ یک به استقلال آمده، در خط حمله این تیم نمایش فوق العاده ای داشته و خستگی ناپذیر موفق شده با استفاده از سرعت و سماجت بالای خود، در توپ ربایی موفق عمل کند تا استقلال به این شکل دروازه حریفان را باز کند.

پرس، توپ ربایی و گلزنی؛ رمز موفقیت برای قهرمانی

پرسپولیس در دو فصل اول حضور برانکو با تکیه بر پرس شدید در یک سوم دفاعی حریف توانست قهرمانی و نایب قهرمانی لیگ را تجربه کند و حالا شفر به دنبال این است تا در فصل جدید با استفاده از این روش، حریفان خود را از پیش رو بردارد. سرمربی استقلال با این سیاست بار دفاع را از روی دوش مدافعان نیز برداشته و بازیکنان فوق العاده استقلال در خط حمله حالا بیشترین وظایف دفاعی را نیز بر عهده دارند. ادامه این روند در لیگ برتر می تواند استقلال را غیر قابل مهار کند تا شفر خیلی زود تبدیل به مدعی اول قهرمانی شود./ ورزش سه

 

کپی