اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

بازداشت شکارچی غیر مجاز

بازداشت شکارچی غیر مجاز

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان خراسان جنوبی گفت: شکارچی یک راس قوچ وحشی در شهرستان زیرکوه به علت شکار متعدد و تذکر فراوان در بدو دستگیری با دستور قضایی، روانه زندان شد.

ایران آنلاین /مسعود مستقیم روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان زیرکوه حین عملیات گشت و کنترل اجرای مقررات شکار و صید در مناطق آزاد این شهرستان موفق به شناسایی و دستگیری متخلفی شدند که چندین بار مورد تذکر قرار گرفته بود.
وی اظهار داشت: این شهرستان جدای از منطقه تحت حفاظت شاسکوه، آهنگران و پترگان دارای 150 کیلومتر منطقه شکار ممنوع مصوب مرزی است که شکارچیان در هیچ قسمتی از این مناطق امنیت ندارند.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان خراسان جنوبی گفت: از شکارچی دستگیر شده علاوه بر لاشه یک راس قوچ وحشی، یک قبضه سلاح شکاری و یک عدد چاقو کشف و ضبط شد.
وی بیان کرد: براساس نرخ بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط زیست، جریمه قابل پرداخت از بابت شکار غیرمجاز یک راس قوچ وحشی 100 میلیون ریال تعیین شده است.
هم اکنون 2 میلیون و 54 هزار و 628 هکتار (13.6 درصد) از وسعت استان خراسان جنوبی به عنوان مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست است.
خراسان جنوبی دارای چهار منطقه حفاظت شده «درمیان»، «مظفری»، «آرک و گرنگ»، «شاسکوه» و سه پناهگاه حیات وحش «تالاب کجی نمکزار نهبندان»، «رباط شور» و «نایبندان طبس» و هفت منطقه شکار ممنوع درح، جیک و زیدر، باقران، کمر سرخ، لشکرگاه عشق آباد و علی حیدر است.
مرکز شهرستان مرزی زیرکوه تا بیرجند 160 کیلومتر فاصله دارد./ایرنا

کپی