اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

آمریکا کشتار دانش آموزان یمنی را محکوم نکرد

آمریکا کشتار دانش آموزان یمنی را محکوم نکرد

متجاوزان سعودی در جنایت هولناک روز پنج شنبه با حمله به یک اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی در ضحیان واقع در استان مرزی صعده را هدف قرار دادند و 40 دانش آموز یمنی را به خاک و خون کشاندند. اما وزارت امور خارجه آمریکا امروز ضمن محکوم نکردن این حمله حق دفاع برای عربستان را محفوظ دانست.

ایران آنلاین /متجاوزان سعودی در جنایت هولناک روز پنج شنبه، 40 دانش آموز یمنی را به خاک و خون کشاندند.

در این جنایت، اتوبوس حامل دانش آموزان یمنی در ضحیان واقع در استان مرزی صعده هدف حمله هواپیماهای جنگی سعودی قرار گرفت که براثر آن بیش از 40 دانش آموز بیگناه شهید و بیش از 50 تن دیگر زخمی شدند.
با این حال، هدر نوئرت در نشست خبری خود اظهار داشت هنوز جزئیاتی از این حادثه دریافت نکرده است و منابع آنها در منطقه حضور ندارند تا بتوان صحت و سقم این حادثه را به دست آورد.
وی ادامه داد: البته همیشه تلفات انسانی برای ما اهمیت داشته و از دو طرف می خواهیم به حقوق شهروندان احترام بگذارند.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بدون توجه به عامل این جنایت که ائتلاف سعودی است از عربستان خواست تا تحقیق کامل و جامعی نسبت به این حادثه انجام دهد.
نوئرت بدون در نظر داشتن آغازگر حملات به یمن که از سال 2015 تا کنون ادامه داشته است، اظهار کرد: نگاهی به اوضاع یمن نشان می دهد که این شورشیان حوثی هستند که همچنان به حملات خود علیه عربستان ادامه می دهند و با موشک های ایران تلاش می کنند تا زیرساخت های غیرنظامی عربستان را منهدم کنند.
وی خبرنگاران را درباره میزان تلفات این حادثه به وزارت دفاع آمریکا ارجاع داد و گفت: همانطور که می دانید عربستان سعودی یک شریک مهم استراتژیک ایالات متحده در منطقه است و بیش از این نمی تواند در این باره اظهار نظر کند./ ایرنا

کپی