اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

حکم مدیرکل متخلف مسکن و شهرسازی سمنان / حبس، شلاق، انفصال از خدمت، جریمه و رد مال نامشروع

حکم مدیرکل متخلف مسکن و شهرسازی سمنان / حبس، شلاق، انفصال از خدمت، جریمه و رد مال نامشروع

ایران آنلاین /  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان از قطعی شدن حکم مدیرکل متخلف سابق مسکن و شهرسازی این استان خبر داد و گفت: این حکم از روز پانزدهم مردادماه امسال به مرحله اجرا گذاشته شده است.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حیدر آسیابی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در سمنان، اظهار داشت: مدیرکل سابق مسکن و شهرسازی استان سمنان در تاریخ دهم مردادماه سال گذشته به ارتکاب جرم ارتشاء دستگیر شد و با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

وی افزود: پس از آنکه پرونده این متهم در دادسرا منتج به صدور کیفرخواست شد؛ پرونده به دادگاه کیفری 2 استان سمنان ارجاع شده و پس از بررسی پرونده، حکم محکومیت مدیر میکن و شهرسازی استان سمنان صادر شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به اعتراض مدیرکل سابق مسکن و شهرسازی این استان و وکلای وی به حکم دادگاه بدوی اضافه کرد: پس از آن در پی اعتراض محکوم علیه و وکلای وی، پرونده به دادگاه تجدید نظر استان سمنان ارسال شد و در تاریخ هشتم مرداد ماه اتمسال حکم محکومیت قطعی این مدیرکل متخلف در دادگاه تجدیدنظر استان سمنان صادر شد.

آسیابی با اشاره به اینکه حکم این مدیرکل متخلف در تاریخ پانزدهم مردادماه امسال برای اجرا به واحد اجرای احکام دادسرای عمومی انقلاب اسلامی استان سمنان ارسال شد عنوان کرد: این حکم به مرحله اجرا گذاشته شده است.

وی با اشاره به مفاد حکم محکومیت قطعی مدیرکل متخلف استان سمنان تصریح کرد: بر اساس حکم قطعی شعبه هفتم دادگاه تجدیدنظر استان سمنان، متهم بابت ارتکاب به 9 فقره ارتشاء به 9 فقره حبس هشت ساله تعزیری و به تحمل 9 فقره انفصال دائم از خدمات دولتی، 9 فقره تحمل شلاق تعزیری، جزای نقدی و ضبط اموال ناشی از ارتشاء محکومیت یافته و حکم به مرحله اجرا گذاشته شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سمنان با اشاره به اینکه جرم ارتکابی مدیرکل متخلف سابق مسکن و شهرسازی این استان از جرایم اقتصادی محسوب می شود خاطرنشان کرد: بر اساس تبصره ماده 36 قانون مجازات اسلامی، اگر میزان جرائم ارتکابی اقتصادی یک میلیارد ریال و بیشتر از این مبلغ باشد؛ انتشار آن از طریق رسانه ملی و روزنامه های کثیرالانتشار الزامی است.

کپی