اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

قیمت بلیت پرواز‌های خارجی دو برابر شد

قیمت بلیت پرواز‌های خارجی دو برابر شد

قیمت بلیت پرواز‌های خارجی از دیروز به دوبرابر قیمت سابق افزایش یافته است. دلیل این افزایش تفاوت قیمت محاسبه نرخ دلار از ۴۲۰۰ تومان به ۸۸۰۰ تومان است.همچنین طبیعتا در قیمت بلیت‌های داخلی هم این افزایش را شاهد خواهیم بود.

ایران آنلاین / یک منابع آگاه با اعلام این خبر گفته است: " هر هفته در بامداد روز‌های چهارشنبه، نرخ توسط هواپیمایی "ایران ایر" اعلام می‌شود و شرکت‌های هواپیمایی بر اساس آن نرخ تا یک هفته بلیت می‌فروشند. "

به گفته این منبع آگاه، نرخ بلیت پرواز‌های خارجی تا به امروز بر اساس دلار ۴۲۰۰ تا ۴۴۰۷ تومان محاسبه می‌شده است؛ اما از بامداد چهارشنبه این نرخ به ۸۸۰۰ تومان افزایش یافته است.

او افزود: شرکت‌های هواپیمایی داخلی تا پایان روز سه شنبه از دلار ۴۲۰۰ تومانی برای هزینه‌های خود استفاده می‌کردند؛ اما از این به بعد نرخ دلار برای آن‌ها ۸۸۰۰ تومان محاسبه می‌شود.

او با بیان این که "ایران ایر" بر اساس هواپیمایی ملی به شرکت‌های دیگر اعلام می‌کند که باید بر اساس این نرخ محاسبه کنید، ادامه داد: این افزایش نرخ برای پرواز‌های خارجی همه ایرلاین‌های داخلی و خارجی است.

او اضافه کرد: طبیعتا در قیمت بلیت‌های داخلی هم این افزایش را شاهد خواهیم بود.

این منبع آگاه با اشاره به افزایش بسیار زیاد بلیت پرواز‌های خارجی، گفت: به عنوان مثال نرخ رسمی بلیت هواپیما در مسیر مشهد- نجف- مشهد به حدود سه میلیون تومان، مسیر مشهد- استانبول- مشهد به حدود پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، مسیر مشهد- دبی- مشهد به حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، مشهد- کوالالامپور- مشهد به حدود هفت میلیون تومان و مسیر مشهد- مسقط- مشهد به حدود چهار میلیون تومان افزایش یافته است.

این منبع آگاه به "خراسان" گفته است: احتمال کاهش ۸۰ تا ۹۰ درصدی سفر‌های خارجی وجود دارد؛ زیرا هم ارز مسافرتی قطع شده و هم نرخ بلیت هواپیما ۱۰۲ درصد افزایش یافته است. وی همچنین گفت: در تماس عصر دیروز چهارشنبه با یکی از مسئولان سازمان هواپیمایی کشوری، اعلام شد که هنوز بخشنامه‌ای از سوی بانک مرکزی مبنی بر افزایش نرخ ارز ایرلاین‌ها به ۸۸۰۰ تومان دریافت نکرده ایم. این درحالی است که از صبح دیروز چهارشنبه ایرلاین‌ها نرخ‌های جدید را اعمال کرده اند.

وی با اشاره به اشتیاق مردم کشورمان برای زیارت عتبات عالیات، افزود: نرخ رسمی بلیت پرواز‌های رفت و برگشت از مشهد به نجف یا بغداد به حدود سه میلیون تومان افزایش یافته که این امر یکی از معضلات زائران عتبات است و قطعا تاثیر زیادی بر آن‌ها خواهد داشت.

/انتخاب

کپی