اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

سلطانی فر: توجه به ورزش بانوان اولویت دولت و تاکید آقای رییس جمهور است

سلطانی فر: توجه به ورزش بانوان اولویت دولت و تاکید آقای رییس جمهور است

وزیر ورزش و جوانان در مراسم افتتاح فاز دو مجتمع فرهنگی ورزشی موج های ابی ویژه پارک ابی بانوان در شهر مشهد گفت: درخشش زنان و دختران ورزشکار ایران در دهه اخیر از بازیهای آسیایی ۲۰۱۰ تا به امروز و کسب مدال های طلا در رشته های مختلف ، گواه رشد و توسعه مطلوب و طلایی دختران ورزشکار ما در سال‌های اخیر است.

ایران آنلاین / مسعود سلطانی فر در دومین روز از سفر استانی خود به خراسان رضوی خانه کاراته این استان و فاز دوم سرزمین موج های آبی (ویژه بانوان) را افتتاح و از پروژه های در حال احداث خانه ووشو و پیست دوومیدانی استاد صابری واقع در مجموعه کوثر خراسان رضوی بازدید کرد.

وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم افتتاح فاز دوم سرزمین موج های آبی با تاکید به رشد چشمگیر ورزش زنان در ایران گفت: در دهه طلایی و خیزش ورزش زنان هستیم و رسیدگی و توجه به ورزش بانوان اولویت دولت و تاکید آقای رییس جمهور است. خوشبختانه با اراده ویژه‌ای که در دولت وجود دارد تا بتوانیم کاری برای رشد و توسعه بانوان در همه زمینه ها انجام دهیم، هر روز و در هر گوشه کشور شاهد بهره‌برداری از پروژه‌هایی هستیم که موجب ارتقای ورزش بانوان می شود.
سلطانی فر ضمن تبریک مجدد روز خبرنگار به همه اصحاب رسانه ادامه داد: امروز توفیق داشتیم در مراسم معنوی و روحانی غبار روبی حرم مطهر امام رضا(ع) در کنار مقام معظم رهبری حضور پیدا کنیم و این برنامه پیش بینی نشده بود و در واقع امام رضا ما را طلبید و پذیرایی خوبی از ما کرد که از این بابت خدا را شاکر هستم و به دلیل تاخیر ایجاد شده در این مراسم از همه بزرگوارن عذرخواهی می کنم.
وی افزود: امسال یک سوم کاروان اعزامی ایران به بازیهای آسیایی که حدود 100 نفر است را بانوان تشکیل می دهند که دو برابر دوره قبلی است و این مهم نشان دهنده هم توجه ویژه وزارت ورزش به حوزه بانوان و هم تلاش خود بانوان ورزشکار برای افتخار آفرینی است.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اشتغال زایی خوب در خراسان رضوی تاکید کرد: در شرایطی که هر روز کشور در معرض تهدید های دشمنان است استان خراسان رضوی در طول سالهای اخیر توانسته است بیست هزار اشتغال جدید ایجاد کند و صادرات غیر نفتی استان امسال 18 درصد رشد داشته که برگ زرینی در دفتر افتخارات مسئولان استان محسوب می شود. همانطور که اشاره شد این پروژه بیش از 80 میلیارد تومان هزینه داشته که اگر امروز بخواهیم این پروژه را بسازیم حدود 140 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
سلطانی فر سپس به افتخارات ورزشکاران ایران در ماه های اخیر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در سه ماه گذشته علاوه برنتایج تاریخی که تیم ملی فوتبال در جام جهانی گرفت و توانست ملتی را خوشحال کند و باعث حفظ غرور و اعتماد و وحدت ملی شود، در خیلی از رشته های دیگر مثل فوتسال بانوان، کشتی، وزنه برداری، ووشو، شطرنج و والیبال افتخارات زیادی نصیب ورزش کشور شد که این خبرهای خوش موجب خوشحالی مردم و رضایت رهبر معظم انقلاب و رییس جمهور شد.
وی افزود: امروز همه برای رشد و توسعه کشور به میدان آمده اند که برای رشد و توسعه نیاز به جسم و روح سالم در جامعه هستیم و این مهم با ورزش، تلاش، فعالیت بدنی محقق می شود.
وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: با تشکر از خانواده علیزاده که سرمایه گذاری خوبی در ورزش کرده اند و موجبات نشاط و سلامتی مردم مشهد و زائران امام رضا (ع) فراهم کرده اند، امیدوارم در آینده باز هم شاهد سرمایه گذاری برادران علیزاده در حوزه ورزش باشیم./ پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان 

کپی