اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

ولید معلم: مبارزه دمشق با تروریست ها ادامه دارد

ولید معلم: مبارزه دمشق با تروریست ها ادامه دارد

ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه امروز پنجشنبه در دیدار با وزیر امور خارجه جمهوری چک و هیات همراه در دمشق گفت: مبارزه دمشق با تروریسم تا نابودی آخرین تروریست در خاک سوریه همچنان ادامه دارد و همزمان با تلاش برای حل و فصل سیاسی بحران در این کشور دنبال می شود.

ایران آنلاین /به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وی اضافه کرد: این مبارزه همزمان با تلاش ها برای حل و فصل سیاسی بحران، برای استقلال، حاکمیت و یکپارچگی ارضی از طریق مذاکرات سوری - سوری بدون دخالت خارجی انجام می گیرد.

وزیر خارجه سوریه در این دیدار، گزارشی از تلاش های دولت در همه زمینه ها برای بازگشت داوطلبانه شهروندان آواره خود در داخل و خارج پس از آزادسازی مناطق زندگی آن ها و تامین زندگی عزتمندانه و مشارکت در بازسازی کشورشان ارائه کرد.
المعلم بر مسئولیت پذیری جامعه جهانی و نهادهای بین المللی در این باره و همکاری با دولت و ملت سوریه برای تامین نیازهای اساسی تاکید کرد.
وی اظهار داشت: بخش گسترده ای از مشکلات مردم سوریه نتیجه تحریم های اقتصادی غیرانسانی و یکجانبه از طرف غرب و اتحادیه اروپا است.
'یان هاماچک' وزیر خارجه چک نیز در این دیدار بر صحیح بودن تصمیم کشورش مبنی بر تعطیل نکردن سفارت خود در دمشق تاکید کرد.
وی افزود: با این اقدام ارتباط سوریه و چک برقرار ماند و از واقعیت اوضاع سوریه به طور دقیق مطلع بودیم. هاماچک بر ادامه کمک های این کشور به ملت سوریه تاکید کرد./ ایرنا
 

کپی