اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

تسلیم شدن 20 تروریست در الجزیره

تسلیم شدن 20 تروریست در الجزیره

ارتش الجزایر در بیانیه ای درباره مبارزه با تروریسم و جرایم سازمان یافته اعلام کرد؛ نیروهای دولتی در ماه جولای چهار تروریست را از پای درآورده و در این ماه 20 تروریست نیز خود را تسلیم کردند.

ایران آنلاین / براساس این بیانیه، 20عنصر پشتیبان تروریست ها در مناطق مختلف الجزایر دستگیر شده و نیروهای ارتش پنج پناهگاه تروریست ها را شناسایی و ویران کردند.

این بیانیه می افزاید: از مخفیگاه تروریست ها 6 بمب دست ساز،39 قبضه تفنگ خودکار، یک هزار و 260 فشنگ و 42 خشاب و همچنین بیش از یک هزار و 381 کیلوگرم مواد منفجره کشف و ضبط شد.
ارتش الجزایر هشتم مرداد در آخرین عملیات خود در شمال این کشور با تروریست ها در استان «سکیکده» واقع در 465 کیلومتری شرق پایتخت درگیر شده که براساس اعلام برخی منابع، در این درگیری ها چهار تروریست و هفت نیروی نظامی دولتی کشته شدند.
الجزایر در دهه 1990 که مردم از آن به عنوان دهه سیاه یاد می کنند، درگیر عملیات تروریستی سختی بود. گفته می شود طی این مدت 200هزار نفر کشته شدند.
«عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهوری کنونی این کشور در سال 1999 به قدرت رسید و طرحی با عنوان آشتی ملی اجرا کرد که باعث شد بسیاری از تروریست ها دست از اعمال مسلحانه و مخالفت با دولت بردارند.
براساس این طرح، اگر تروریست ها اقدامات تروریستی انجام نداده بودند، با شرایطی مورد عفو قرار می گرفتند.
این طرح باعث شد بسیاری از تروریست ها داوطلبانه سلاح خود را بر زمین بگذارند اما همچنان برخی از آن ها در کوه ها و جنگل ها به سر می برند.
الجزایر که مساحتی بالغ بر دو میلیون و 380هزار کیلومتر مربع دارد، در منطقه ای ناامن واقع شده، در شرق آن، کشور از هم پاشیده لیبی قرار دارد که بنابر اعلام سازمان های بین المللی بیش از 22 میلیون اسلحه در دست مردم است و در جنوب آن نیز کشورهایی مانند مالی و نیجر قرار دارد که یکی از مراکز تجمع و فعالیت گروه های تروریستی در آفریقا است.

کپی