اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

ساداتی نژاد:

پیام مثبت بسته جدید ارزی برای بازار

پیام مثبت بسته جدید ارزی برای بازار

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بسته ارزی اسفند ماه و ارز تک نرخی 4200 تومان، باعث ایجاد بازار رانت شد و 12 میلیارد دلار ذخایر ارزی کشور برای واردات کالاهای غیر ضروری هدر رفت.

ایران آنلاین /  ‌ سید جواد ساداتی نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: با تک نرخی شدن ارز، بسیاری از صنایع و کارخانجات تولیدی برای مواد اولیه و صدور محصول دچار مشکل و حتی تعطیل شدند و ارایه بسته جدید ارزی پیام مثبتی به بازار است.


وی افزود: در بسته جدید ارزی دولت با ایجاد بازار ثانویه، محصولاتی مثل دارو، کاغذ نشریات، تجهیزات و ... با نظارت دولت از ارز 4200 تومان استفاده می کنند تا حوزه غذا و داروی کشور دچار اختلال نشود و سایر حوزه ها نیز با قیمت توافقی ارز در بازار را تهیه می کنند.

وی تصریح کرد: امیدواریم با اجرای بسته ارزی دولت، حوزه بازار و اقتصاد به شرایط مطلوبی برسد و دولت با ابزارهای نظارتی این آرامش را حفظ کند.

وی با اشاره به روز خبرنگار، تاکید کرد: رسانه نبض جامعه است و باعث تحرک و پویایی جامعه می شود و ابزاری برای کمک به مدیریت جامعه  در شناسایی و حل  مشکلات است، اما برخی خلاف این دیدگاه را داشته و به دنبال تنش هستند.

نماینده شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگار باید خوب و دقیق ببیند و بشنود. باید صداقت را در سرلوحه امور خود قرار دهد و از دروغ پراکنی پرهیز کند که خیانت به جامعه است.

وی افزود: تعهد رکن نخست رسانه است و خبرنگار متعهدی که صداقت داشته باشد و خبر صحیح و دقیق را به موقع انعکاس دهد، عامل انسجام و وحدت جامعه است.

ساداتی نژاد با اشاره به تفاوت های بین نقد و تخریب، تصریح کرد: رسانه باید واقعیت را به مردم و مسئولان منتقل کند و راه حل آن را مطالبه کند تا مردم از آن بهره مند می شوند، اما مردم از تخریب و فتنه انگیزی سودی نخواهند برد./ ایسنا

کپی