اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

ماتیس: طالبان بیش از هر زمان دیگری برای صلح تحت فشار قرار دارد

ماتیس: طالبان بیش از هر زمان دیگری برای صلح تحت فشار قرار دارد

«جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا طی اظهاراتی اعلام کرد که استراتژی این کشور برای افغانستان و جنوب آسیا موثر بوده و طالبان را بیش از هر وقت دیگری تحت فشار قرار داده است.

ایران آنلاین /وزیر دفاع آمریکا ضمن کارآمد خواندن استراتژی این کشور در افغانستان گفت که این استراتژی طالبان را بیش از هر وقت دیگری برای صلح با کابل تحت فشار قرار داده است.

وزیر دفاع آمریکا اما تاکید کرد که هنوز برای کشاندن طالبان به میز مذاکره راه درازی باقی مانده است.

وی در نشستی در مقر وزارت دفاع آمریکا به خبرنگاران گفت که گفتگوهای صلح برای پایان جنگ در افغانستان جریان دارد. ماتیس اما از پاسخ به سوالات در مورد گزارش‌ها مبنی بر تماس مستقیم مقامات آمریکایی با نمایندگان گروه طالبان خودداری کرد.

وزیر دفاع آمریکا همچنین گفت که مذاکرات صلح با طالبان به رهبری افغان‌ها است. ما در هر زمینه از نزدیک با آنها کار کرده و در کنار متحدان خود در ناتو، برای پایان این جنگ تلاش می‌کنیم.

ماتیس افزود: استراتژی ایالات متحده، طالبان را در تنگنا قرار داده و این گروه را مجبور کرده است تا با آتش بسی که اخیرا از سوی «اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان اعلام شد، همسو شوند.

وی همچنین تهدیدات در افغانستان را فراملی خواند و گفت که ایالات متحده با درک این نکته، استراتژی خود در افغانستان را با در نظر گرفتن شرایط کل منطقه تدوین کرده است. / مهر

کپی