اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

درد قفسه سینه همیشه علل قلبی ندارد

درد قفسه سینه همیشه علل قلبی ندارد

درد قفسه سینه همیشه علل قلبی ندارد میتواند به خاطر زخم معده باشد که در هر صورت خطرناک است و باید جدی گرفته شود.

ایران آنلاین / درد عجیبی در قفسه سینه ات احساس می کنی؛ دردی تیز و کشدار که ناگهان سراغت می آید و فروکش می کند. معمولا از آنجایی که چنین دردی فقط برخی اوقات بروز می کند، کم اهمیت تصور می شود، اما چنین دردی ممکن است فاجعه آفرین باشد.

یک دکترای داروسازی با اشاره به اینکه درد قفسه سینه می تواند نشانگر خطرات جدی در سلامت فرد بوده و باعث سکته قلبی شود، گفت:گاهی اوقات درد قفسه سینه ناشی از زخم معده بوده یا برگشت محتویات معده به داخل مری است که اصطلاحاً به آن رفلاکس می گوییم.

متخصص نانوتکنولوژی پزشکی با اشاره به اینکه درد قفسه ناشی از دلایل مختلف است، اظهار داشت: در علم پزشکی درد در این ناحیه بسیار مهم تلقی می شود چرا که می تواند نشانگر خطرات جدی در سلامت فرد باشد.

این دکترای داروسازی با اشاره اینکه درد قفسه سینه در گروه سنی بالای ۲۰ سال بروز می‎ کند که در بعضی مواقع ناشی از انسداد عروق کرونل بوده و باعث سکته قلبی می شود، ادامه داد: همچنین در اشخاصی که فشار بالا و چربی خون بسیار بالایی دارند نیز اتفاق می افتد که اغلب از مشکل خود اطلاعی ندارند.

داروهای مسکن و ضددرد

او با اشاره به استفاده از داروی ضددرد در این بیماران افزود: داروهای مسکن برای این بیماران خیلی مفید نیست بلکه این افراد باید داروهای فشار خون مصرف کنند یا سریع بستری شده و تحت نظر درمان های تخصصی قرار بگیرند.

عضو هیئت مدیره انجمن داروسازان افزود در ادامه به بسیج پزشکی گفت: گاهی اوقات درد قفسه سینه ناشی از زخم معده بوده یا برگشت محتویات معده به داخل مری است که اصطلاحاً به آن رفلاکس می گوییم.

این متخصص نانوتکنولوژی پزشکی متذکر شد:داروهای مسکن در این گونه موارد نیز کاربردی ندارد و حتی باعث تشدید آن نیز می شود به همین دلیل مردم در حین مراجعه به داروخانه و تهیه مسکن حتماً با دکتر داروساز مشورت کنند.

درد قفسه سینه و سکته قلبی

عضو هیئت مدیره انجمن داروسازان تأکید کرد:خیلی از افرادی که دچار سکته های قلبی شده اند اگر به موقع بعد از احساس درد در قفسه سینه از داروهای نیتروگلیسیرین زیرزبانی یا آسپرین استفاده کنند می توانند از عوارض بعدی سکته قلبی خود جلوگیری کنند.

این دکترای داروسازی در خاتمه خاطرنشان کرد:افرادی که دچار درد قفسه سینه هستند باید علت آن را ریشه یابی کرده و سپس دارو مصرف کنند و بدانند که این فشار می تواند ناشی از درد نباشد چرا که درمان هر دردی مسکن و داروی ضد درد نیست و همه افراد باید به این مسئله دقت کنند./ بهداشت نیوز

کپی