اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

پیشروی ارتش سوریه در پنج محور استان سویداء

پیشروی ارتش سوریه در پنج محور استان سویداء

عملیات ارتش سوریه شامگاه چهارشنبه علیه گروه تروریستی داعش در استان سویداء واقع در جنوب این کشور ادامه یافت.

ایران آنلاین /ارتش سوریه از پنج محور در شرق، شمال شرق و جنوب شرق استان سویداء به عملیات علیه عناصر داعش ادامه می‌دهد و توانسته بر مناطق مرتفع مسلط شود و امدادرسانی داعش از سمت «تنف» را قطع کند.

ارتش سوریه با همکاری نیروهای همپیمان خود از پنج محور عملیات خود برای نابودی داعش در صحرای شرق سویداء را ادامه داد که عرض این جبهه عملیاتی از خط جنگی با اردن در نزدیکی روستای «ملح» در جنوب به 75 کیلومتر می‌رسد.

روزنامه الوطن سوریه این محورها این چنین عنوان کرد: محور نخست: القصر-الساقیه، محور دوم الجنینه-رضیمة شرقیه که این دو محور در شمال شرق سویداء واقع شده است. محور سوم: العجیلات-الغیضه در شرق سویداء. محورهای چهارم پنجم: بوسنان-السعنا و قیصما-خربه الدبینه-تل قباره واقع در جنوب شرق سوریه.

یک منبع نظامی در این زمینه تأکید کرد که ارتش سوریه در این محورها در عمق 30 کیلومتر پیشروی کرده است.

در واقع پس از اینکه ارتش سوریه توانست راههای امدادرسانی به داعش از پایگاه «التنف» را که نظامیان آمریکایی در آن حضور دارند، قطع کند، قصد دارد به صورت قطعی به حضور داعش در این منطقه پایان دهد.

روزنامه الاخبار در همین راستا گزارش داد که پیشروی‌های اخیر ارتش سوریه این امکان را به آن داده است که بتواند بر مساحتهای گسترده‌تری مشرف شود و از تکنیک‌های نظامی لازم برای عملیات جنگی متناسب با مناطق صحرایی استفاده کند.

نقطه قابل توجه در این نبردها، تأکید داعش بر استفاده از موتورسیکلت با هدف بر هم زدن تمرکز نیروهای ارتش سوریه و متفرق کردن آنهاست تا با این کار، آزادی عمل بیشتری داشته باشد.

به گزارش الاخبار، اما نکته مثبت در خصوص این عملیات این است که با تسلط ارتش سوریه بر ارتفاعات این منطقه، امدادرسانی آسان‌تر انجام می‌شود.

با تداوم شناسایی امکانات داعش، بانک اهداف از جمله جلوگیری از افتادن در تله‌های داعش در دل تپه‌های شنی مشخص شده و نیروهای مهندسی ارتش سوریه  مینهای کار گذاشته شده در جاده‌ها را خنثی می‌کنند.    / فارس

 

کپی