اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

ادعاهای نیکی هیلی درباره عملکرد رئیس‌جمهور ونزوئلا

ادعاهای نیکی هیلی درباره عملکرد رئیس‌جمهور ونزوئلا

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا باید در قبال اوضاع پیش آمده برای مردم کشورش تاوان پس بدهد.

ایران آنلاین /نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد مدعی شد رئیس‌جمهور ونزوئلا باید در قبال اوضاع پیش آمده برای مردم کشورش تاوان پس بدهد.

نیکی هیلی که در مرز کلمبیا و ونزوئلا حضور پیدا کرده بود در سخنانی در مرز این دو کشور گفت: «خطاب به مردم ونزوئلا می گویم که ما درد شما را حس می کنیم و به همین علت است که ما اینجا حضور داریم. مردمان جهان، چهره های این مردم ونزوئلا را ببینند، خانواده ها را ببینند، کودکان و بچه ها و افراد مسنی را ببینند که مجبورند این مسیر طولانی را با پای پیاده از روی پل (مرز ونزوئلا با کلمبیا) طی کنند تا فقط یک وعده غذا در روز را دریافت کنند. فکر نمی کنیم برای هیچ‌یک از این موارد عذر و بهانه ای وجود داشته باشد و مادورو (رئیس جمهور ونزوئلا) بتواند از پاسخگویی در این خصوص طفره برود. ما فکر می کنیم جامعه بین المللی باید بر شدت اقداماتش بیفزاید و او (مادورو) را منزوی کند و اطمینان حاصل کند که او برود. در این صورت مردم ونزوئلا می توانند به کیفیت خوب زندگی بازگردند. من نمی دانم با چه زبانی از مردم کلمبیا تشکر کنم. اگر به همه انواع کارهای آنها از نظر تامین غذا و مراقبتهای درمانی و دادن شغل و پناه به مهاجران (ونزوئلایی) نگاه کنید متوجه می شوید که مردم کلمبیا چه کارهای مهمی انجام داده اند. همه این کارها برای مراقبت از مردم ونزوئلا است.»

نیکی هیلی در ادامه مدعی شد: «درباره مادورو هم باید بگویم که او در طول این سالها همیشه انواع بهانه ها را آورده است. حملات پهپادها باید به او می فهماند که خودش این بلا را سر مردم ونزوئلا آورده است. اما در نهایت، مادورو تنها مقصر این بلایی است که سر این مردم و همه مردم ونزوئلا آمده است. او (مادورو) باید تاوان این وضع را بپردازد.»  / باشگاه خبرنگاران

 

کپی