اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
آذری جهرمی:

آیا مسئله هجمه کنندگان به جمهوری اسلامی با ریشه کنی تلگرام حل می شود؟

آیا مسئله هجمه کنندگان به جمهوری اسلامی با ریشه کنی تلگرام حل می شود؟

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر تلگرام را از ریشه هم در بیاوریم آیا آنکه به دنبال هجمه به جمهوری اسلامی است، مسئله‌اش حل می شود و دیگر ابزاری برای هجمه ندارد؟ احتمالاً بعد از آن باید ماهواره و رادیو را هم از بیخ در بیاوریم. مطالبه و دغدغه شما درست است اما ما باید به راه حل درست برسیم.

ایران آنلاین /وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص اصلی‌ترین دغدغه‌های مردم در حوزه وزارت ارتباطات، اظهار داشت: سه تا چهار محور اساسی در این زمینه وجود دارد؛ اولین مورد یک دغدغه قدیمی مربوط به کیفیت ارتباطات است که همیشه بوده و هست و از آنجایی که بحث کیفیت نسبی است هیچ‌گاه این دغدغه خاتمه پیدا نمی‌کند اما مطالبه کیفیت یک بحث جدی است که همواره وجود دارد. مطالبه دوم مربوط به حوزه قیمت‌های سرویس‌های ارتباطی و تعرفه‌های مربوط به آن است. هر روزی که میزان وابستگی مردم به سرویس‌های ارتباطی بیشتر می‌شود میزان این دو دغدغه هم بیشتر می‌شود. چهار سال پیش سیصدهزار مشترک پهنای باند موبایل داشتیم اما در حال حاضر شصت‌وهفت میلیون مشترک پهنای باند موبایل داریم. به طور طبیعی در این شرایط دغدغه‌های کیفیت و قیمت گسترده‌تر می‌شود و هر دو از دغدغه‌های اساسی به حساب می‌آیند.

آذری جهرمی در ادامه افزود: دغدغه سوم مربوط به پوشش در مناطق مختلف کشور است که مهمتر هم است. در حال حاضر همه شهرهای ما به نسل چهار متصل هستند؛ زمانی که مردم از فضایی متصل به نسل چهار به فضایی بدون دسترسی به این ارتباط مثل مناطق جاده‌ای و یا مناطق روستایی یا حاشیه شهرها می‌روند، احساس گمشدگی دارند.پس از پوشش کامل شهرها، فاصله و شکاف دیجیتال بیشتر حس می‌شود و بنابراین موضوع پوشش در مناطق کم برخوردار یکی از مطالبات جدی است که هم‌اکنون در حوزه ما وجود دارد.

جهرمی ادامه داد: موضوع آخر که به عنوان یک دغدغه مهم مطرح می‌شود، بحث اشتغال در حوزه آی‌سی‌تی است. برخی از پرسنل حوزه مخابرات، پست و شرکت‌های زیرمجموعه ما مطالبه بهبود وضعیت معیشت را دارند؛ همچنین فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوان کشور به نوعی انتظار یافتن شغلی در این حوزه را دارند. این چهار چالش و مطالبه همیشگی از حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که مورد توجه ماست و به آن می‌پردازیم.

کپی