اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

رژیم صهیونیستی به توان موشکی حزب الله لبنان اذعان کرد

رژیم صهیونیستی به توان موشکی حزب الله لبنان اذعان کرد

شماری از تحلیلگران نظامی رژیم صهیونیستی به توان موشکی حزب الله لبنان اذعان و اعلام کردند که این جنبش دارای 120 هزار موشک و خمپاره است.

ایران آنلاین /روزنامه معاریو چاپ رژیم صهیونیستی در گزارشی درخصوص نبرد آتی با حزب الله به نقل تحلیلگران نظامی رژیم صهیونیستی نوشت: احتمال جنگ سوم با لبنان در آینده بسیار ضعیف است.

در این گزارش به توان نظامی حزب الله اشاره شده و آمده است: حزب الله حدود ۱۲۰ هزار موشک و خمپاره در اختیار دارد و نیروهای حزب الله می توانند روزانه ۷۰۰ موشک به مناطق مختلف اسرائیل شلیک کنند. در این گزارش به مناطق دقیقی که هدف حملات موشکی حزب الله قرار می گیرد اشاره ای نشده است.

در ادامه گزارش گفته شده است: زرادخانه حزب الله شامل موشک ها و خمپاره هایی است که برد آن به بیش از ۴۵ کیلومتر می رسد و برخی از آنها می توانند مواضعی در عمق ۲۰۰ کیلومتری اسرائیل را نیز هدف قرار دهند.

معاریو نوشت: برخی از موشک های حزب الله دوربرد و قادر هستند کلاهک های حاوی مواد منفجره ای به وزن ۲۰۰ تا ۴۰۰ کیلوگرم را با خود حمل کنند.

در این گزارش قید شده است که برخی موشک های حزب الله می توانند مواضع حساس رژیم صهیونیستی را هدف قرار دهند و ارتش توان مقابله با آنها را نخواهد داشت.  / مهر

کپی