اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
کشتی آرای:

بسته ارزی، 200 هزار تومان از حباب سکه را ترکاند

بسته ارزی، 200 هزار تومان از حباب سکه را ترکاند

عضو هئیت مدیره طلاوجواهر تهران، در مورد روند نزولی قیمت سکه گفت: این روند از ظهر دیروز آغاز شده و تا امروز نیز ادامه داشته است، به‌طوری‌که در این بازه زمانی شاهد کاهش 500 هزار تومانی در قیمت سکه بودیم اما از ظهر امروز کمی روند صعودی به خود گرفته و قیمت فروش هر قطعه سکه تمام با تصویر امام ( ره) در صرافی‌ها در 3 میلیون و سیصدوهفتاد هزار تومان به فروش می‌رسد.

ایران آنلاین /محمد کشتی‌آرای اظهار داشت: بسته جدید ارزی باعث شده قیمت دلار از بالای 11 هزار تومان به زیر 9 هزار تومان سقوط کند، چون قیمت طلاوسکه از حاصل‌ضرب قیمت ارز و قیمت جهانی طلا به دست می‌آید بنابرین شاهد کاهش قیمت در بازار هستیم.

وی ادامه داد: بسته جدید ارزی عمده‌ترین تاثیر را در این روند داشته است و باعث شده تا قیمت دلار از بالای 11 هزار تومان به زیر 9 هزار تومان سقوط کند، چون قیمت طلاوسکه از حاصلضرب قیمت ارز و قیمت جهانی طلا به دست می‌آید بنابرین شاهد کاهش قیمت در بازار هستیم.

کشتی‌آرای تصریح کرد: این روند نزولی باعث کاهش 200 هزار تومانی حباب سکه شده است بطوری‌که حباب سکه از 800 هزار تومان به  600 هزار تومان رسیده است و به نوعی شاهد مازاد عرضه در بازار هستیم.

وی این روند را موقتی ندانست و افزود: این فضا موقتی نیست، چون از فردا نیز نوبت دوم  واگذاری سکه‌های ثبت‌نام‌ شده آغاز می‌شود و این در به تعادل رسیدن بازار که همه به نوعی منتطر آن بودند، کمک می‌کند.

/ایلنا

کپی