اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

وزیر خارجه آلمان: حامی شرکت‌های اروپایی که با ایران تجارت کنند، هستیم

وزیر خارجه آلمان: حامی شرکت‌های اروپایی که با ایران تجارت کنند، هستیم

وزیر امورخارجه آلمان با بیان اینکه تجارت با ایران باید کماکان امکان‌پذیر باشد، گفت: از شرکت‌های اروپایی که با ایران به‌طور قانونی تجارت می‌کنند، حمایت می‌کنیم.

ایران آنلاین /    هایکو ماس، وزیر امورخارجه آلمان در گفت‌وگو با یک نشریه آلمانی گفت: ما مصمم هستیم  از شرکت‌های اروپایی که به‌طور قانونی در ایران فعالیت می‌کنند، حمایت کنیم و به سختی تلاش می‌کنیم که رابطه تجاری و اقتصادی (با ایران) امکان‌پذیر باقی بماند.

ماس ادامه داد: این موضوع ارتباطی به سود ندارد، بلکه در ارتباط با مردم ایران است که باید از توافق هسته‌ای منافعی کسب کنند. هرچند انتظاراتی نیز از ایران وجود دارد.

وی همچنین تاکید کرد که اروپایی‌ها در مقابل از ایران انتظار دارند که همچنان به تمامی تعهدات خود در توافق هسته‌ای پایبند باشد.

کاخ سفید دوشنبه شب با انتشار بیانیه‌ای از امضای فرمان اجرایی بازگشت تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران توسط رییس‌جمهور آمریکا خبر داد.

در این بیانیه آمده است که از سه‌شنبه (هفتم اوت) تحریم‌های صنعت خودرو، طلا و ریال علیه ایران اجرایی می‌شود. مابقی تحریم‌ها هم که نفت و بانک مرکزی ایران را هدف قرار می‌دهد از روز پنجم نوامبر (14 آبان) اجرایی خواهد شد.

در ادامه این بیانیه آمده است که ترامپ تراکنش‌های مالی دیگر کشورها با ایران را از نزدیک رصد می‌کند و افراد و یا نهادهایی که کار با ایران را کاهش ندهند خود را در معرض عواقب سنگینی قرار خواهند داد./ ایسنا

کپی