اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

باجناق های زورگیر در تله پلیس پایتخت

باجناق های زورگیر در تله پلیس پایتخت

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری دو باجناق 20 ساله خبر داد که در منطقه جنوب شرق تهران با قمه از شهروندان زورگیری می کردند.

ایران آنلاین / سرهنگ ظهیری در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: در ساعت 23 مورخ 13/05/97 فردی 57 ساله به کلانتری 158 کیانشهر مراجعه و بیان داشت دقایقی قبل در خودروی پراید خود در حاشیه بزرگراه بعثت نشسته بودم که یک دستگاه موتور با راکب و ترک نشین از جلوی من رد شدند و نگاهم کردند . در کمتر از 20 ثانیه خلاف جهت به سمتم دوباره آمدند و ترک نشین در یک لحظه در خودرو را باز کرد و قمه ای زیر گلویم گذاشت و با پشت قمه به سرم زد و گردن و کمرم هم زخمی کرد و پس از سرقت گوشی ام سوئیچ خودرو را برداشتند تا من نتوانم دنبالشان بروم و متواری شدند.

وی افزود: پس از بررسی موضوع و کشف سرنخ هایی از متهمان مشخص شد یکی از متهمان در محله شوش ساکن می باشد که پس از هماهنگی های قضایی تیم عملیات کلانتری روز گذشته به محل اعزام شدند و پس از شناسایی در مخفیگاه دستگیرش کردند. متهم 20 ساله در تحقیقات بیان داشت در سرقت ، راکب موتورسیکلت بوده و به همراه باجناق 19 ساله خود علاوه بر این شاکی از شهروندان دیگری نیز سرقت کرده اند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با تحقیقات بیشتر مشخص شد فرد ترک نشین متهم اصلی می باشد که با قمه به شهروندان حمله ور و گوشی آنان را به سرقت می بردند که پس از شناسایی مخفیگاه اش که در منزل مادر زنش بوده مأموران عصر دیروز به محل اعزام گردیدند و در حالی متهم را دستگیر می کنند که متهم وسایلش را جمع کرده بود و قصد خروج از تهران را داشت .

سرهنگ ظهیری بیان داشت: متهمان در تحقیقات تکمیلی اعتراف کردند گوشی ها را به قیمت 200 تا 300 هزار تومان به مالخری می فروشند که در چهارراه سیروس فعالیت دارد و تحت تعقیب پلیس آگاهی یکی از استان ها می باشد. مأموران عصر دیروز جهت دستگیری وی در موقعیت اعلامی حاضر شدند که متهم با مشاهده مأمورین قصد فرار داشته و در حالی که 20 نفر از دوستانش با احاطه مأموران قصد فراری دادن وی را داشتند، تیم عملیاتی در یک اقدام سریع با شلیک 4 تیر هوایی آنان را متفرق که در یک لحظه متهم از محل متواری که احدی از مأموران با رعایت قانون بکارگیری سلاح یک تیر به پای وی شلیک نمود که در لحظه دستگیری 50 میلیون تومان برای فرار پیشنهاد رشوه داد که  ماموران بدون توجه به این موضوع  وی را راهی بیمارستان کردند.

رییس پلیس پیشگیری اظهار داشت: متهمان تاکنون به 50 فقره سرقت به عنف اعتراف کردند که در یک مورد آن چهارشنبه هفته گذشته بود که در یکی از مناطق جنوب شرق تهران در ظرف دو ساعت از دو شهروند زورگیری نمودند به شرحی که از پسر 16 ساله ای که در جلوی ساختمانش با تبلت نشسته بود با تهدید قمه آن را به سرقت بردند و در اتفاقی دیگر به راننده خودروی پرایدی که در بزرگراه آزادگان در حال تعمیر خودرویش بوده نزدیک شدند و در حالی که قمه را به پارچه بر روی دست بسته بودند پس از تهدید گوشی اش را به سرقت بردند. یکی دیگر از موارد ، سرقت از خانمی جوان بود که سارقان پس از ورود به خودروی سانتافه وی پس از کشیدن قمه بر صورتش گوشی اپل اش را ربودند.

سرهنگ ظهیری در خاتمه از شهروندان خواست به هنگام حضور در خودرو در بزرگراه ها و خیابان های خلوت درب های آن را قفل و به هنگام نزدیک شدن افراد مشکوک مواظبت لازم را داشته باشند./ ایلنا 

 

کپی