اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

«رویترز» دو خبرنگار باسابقه خود در فلسطین را اخراج کرد

«رویترز» دو خبرنگار باسابقه خود در فلسطین را اخراج کرد

خبرگزاری «رویترز» بدون اطلاع قبلی، یک خبرنگار و یک عکاس خود در دفتر فلسطین به نام «علی سمودی» و «حسن التیتی» را اخراج کرد.

ایران آنلاین /خبرگزاری «رویترز» بدون اعلام قبلی، دو نفر از خبرنگاران خود در دفتر فلسطین با سابقه کار 26 ساله را اخراج کرد.

این دو نفر در حالی اخراج شدند که سابقه کار 26 ساله در این خبرگزاری دارند. اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطین این اقدام را محکوم و اعلام کرد اخراج دو نفر مذکور در راستای کم شدن توجهات به قضیه فلسطین صورت می‌گیرد.

علی السمودی به خبرگزاری فلسطینی «صفا» گفت، در تاریخ 12-6-2018 (21 تیرماه 97) وی به همراه حسن التیتی فراخوانده شده‌اند و حکم اخراج آنها ابلاغ شده است.

این دو نفر بر خلاف تمام اصول اخلاقی، انسانی و رسانه‌ای از تمام حقوق خود محروم شده‌اند و این در حالی است که از قدیمی‌ترین و مشهورترین خبرنگاران رویترز بوده‌اند که برای تهیه اخبار و تصاویر خبر جان خود را به خطر می‌انداخته‌اند و زخمی هم شده‌اند.

این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که شبکه «العربیه» نیز در سال جاری چند نفر از خبرنگاران دفتر فلسطین خود را اخراج کرد.

«عمر نزال» مسئول رسانه‌ای اتحادیه روزنامه‌نگاران فلسطینی در این باره گفت؛ اخراج خبرنگاران العربیه و رویترز و امثال آن، موضوعی سیاسی است که به اهمال و بی توجهی کنونی این شبکه‌ها به مسأله فلسطین اشاره دارد و این در حالی است که فلسطین در طول سال‌های دراز موضوع اصلی این شبکه‌ها بود.

این خبرنگاران در حالی اخراج می‌شوند که فلسطین اکنون در برهه‌ای حساس قرار دارد؛ از یک طرف آمریکا طرح «معامله قرن» برای تسویه مسأله فلسطین را مطرح کرده و از سوی دیگر سفارت آمریکا در 14 ماه می 2018 از تل‌آویو به قدس اشغالی منتقل شد.  / فارس

کپی